Cenná remíza v odvetě s Herbadentem na postup juniorkám nestačila

V neděli se v Dolní Cerekvi odehrálo osmifinále 1.ligy juniorek. Našim holkám v cestě stál silný soupeř, pražský Herbadent. Dvě těžká utkání, prohra v součtu o 4 branky, ale také zkušenosti a cenná remíza v odvetě.


FBŠ Jihlava - Herbadent Praha 11 SJM 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)
branky: 22. Tereza Burianová, 37. Tereza Burianová - 3. Nikola Hermannová, 12. Petra Šebestová, 16. Eliška Podoláková, 32. Nikola Hermannová, 38. Izabela Kalinová, 39. Vendula Beránková; rozhodčí: Miloš Janda - Eliška Hnojnová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 92; zásahy brankářů: Kateřina Holemářová 29 - Aneta Žatecká 17.

Do prvního zápasu vstoupily domácí hráčky trochu nejistě. Pražanky hrály od úvodního hvizdu naplno a naše jihlavské hráčky moc nenechaly rozkoukat a přivyknout tempu, na které rozhodně z Vysočiny nejsou zvyklé. Už ve třetí minutě se nacpala hráčka v oranžovém na střed a dotlačila míček za záda bezmocné Kátě Holemářové. Hostující se dravě cpaly do útoku, ale Jihlavanky si začaly pomalu přivykat tempu i důrazu a i ony se dostávaly do slibných šancí. „Herbadent napadal ve 3 až 4 hráčkách a na to naše holky nejsou zvyklé – nedařila se rozehrávka, ale na druhou stranu jsme se dostávaly do velmi nebezpečných brejků a přečíslení. Je jenom na pováženou, že ze 4 úniků sami na branku nemáme jediný bod,“ komentuje předvedenou hru trenérka Dvořáková. Do konce třetiny Herbadent přidal ještě jednu branku po chybě v naší rozehrávce (0:2).

Na časomíře ještě ani neodběhla celá minuta z druhé části a Káťa lovila z kasy míček potřetí. Trošku se mohlo zdát, že se schyluje k debaklu, ale v sedmé minutě vybídla skvěle hrající Pája Vaněčková Terku Burianovou a ta se do prázdné branky nemýlila. Vstřelený gól Jihlavanky nakopl a znovu začaly naplno bojovat o výsledek. Druhá třetina už ale přes další šance, branky nepřinesla ani na jedné straně.

A do třetice špatný vstup do třetiny a další gól v naší brance, tentokrát ve druhé minutě. Pražanky opět odskočily o 3 góly a domácím jako by došla víra v dobrý výsledek. Na střídačce to byla jedna svěšená hlava vedle druhé, přestože zápas zdaleka neskončil. „Tohle se nám nestalo poprvé. Nedohrát zápas naplno, svěšené hlavy… V tomhle jsem bohužel trochu bezradná a moc nevím, co s holkama v tu chvíli dělat, výtky ani hecování nepomáhá – kéž bych na ně v tomhle směru znala recept“ posteskla si Dvořáková.

Na náladě nepřidal ani nadějný gól na 2:4, který jako přes kopírák připravila Pája Vaněčková pro Terku Burianovou. „Přišlo mi, že nám ve třetí třetině už docházely síly. Přece jen na takové tempo zvyklé nejsme, ale ztráta „jen“ dvou gólů do druhého zápasu, není nijak hrozná. Místo toho jsme konec zápasu vypustily a zbytečně si nechaly dát další dva slepené góly během 40 vteřin. To už mi přišlo, že je to holkám jedno,“ lituje pátého a šestého gólu AnKu Dvořáková.
 
ONLINE přenos z utkání s podrobnostmi o průběhu si můžete přečíst ZDE.
ELEKTRONICKÝ ZÁPIS se statistikami je k dispozici ZDE.
FOTOGALERII z utkání si můžete prohlédout ZDE.


Herbadent Praha 11 SJM - FBŠ Jihlava 3:3 (2:3, 1:0, 0:0)
branky: 9. Petra Malecká, 15. Eliška Podoláková, 25. Michaela Chlebcová - 6. Tereza Burianová, 7. Tereza Češková, 10. Karolína Petrlíková; rozhodčí: Miloš Janda - Eliška Hnojnová; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 61; zásahy brankářů: Karolína Červová 23 - Kateřina Holemářová 27.

„Po závěru prvního zápasu jsem se trochu bála, že holky už se vzdaly, a že jestli budou odevzdané jako ve třetí třetině, čeká nás pořádný debakl,“ obávala se trenérka domácích. Její svěřenkyně se ale nedaly a do druhého zápasu vlítly naplno a zcela bez servítek. „V prvním zápase nás Herbadent hodně aktivně napadal a my šly tak 4x samy na branku a minimálně stejně tak 2 na 1. To, že jsme toho nevyužily, bylo pro Herbadent velké štěstí a trenéři pražanek si toho byli vědomi. Proto ve druhém zápase už nenapadali a čekali, na naši rozehrávku. Díky tomu jsme se uklidnily i v rozehrávce a začalo se nám dařit,“ komentuje skvělou první třetinu trenérka domácích.

Aktivní hráčky v černém skórovaly poprvé v šesté minutě, kdy oplatila Terka Burianová předchozí nahrávky stejnou mincí Páje Vaněčkové, která se nemýlila. O minutu později si vytáhla míček Kája Chvátalová a zkušeně si počkala na druhou vlnu, předložila krásnou křižnou nahrávku na z obrany nabíhající Terku Češkovou, která z dálky poslala míček za záda gólmanky Herbadentu. V deváté minutě sice hostující snížily na 1:2, ale vzápětí vybídla Terka Burianová Káju Petrlíkovou a Jihlavanky opět vedly o dvě branky. Bohužel pár vteřin před koncem třetiny hráčky v oranžovém opět snížily (2:3).

Ani ve druhé třetině domácí nepřestaly bojovat, ale síly přece jen začaly ubývat a přesto, že si stále vytvářely slušné šance – gól už se jim vstřelit nepodařilo. Naopak Herbadent srovnal na 3:3 a to byl i poslední gól v tomto zápase.

Třetí třetina byla stále bojovná z obou stran. Pražanky si chtěly urvat výhru a Jihlavanky zase daly poslední síly do obrany, aby proti soupeři se zvučným jménem uhrály co nejlepší výsledek. Ten se naštěstí nezměnil ani po konci utkání, kdy byla na poslední minutu vyloučená Kája Chvátalová. Herbadent si tak zkusil i hru 6 na 4, ale naše holky si nenechaly už cennou remízu vzít.

ONLINE přenos z utkání s podrobnostmi o průběhu si můžete přečíst ZDE.
ELEKTRONICKÝ ZÁPIS se statistikami je k dispozici ZDE.
FOTOGALERII z utkání si můžete prohlédout ZDE


Pohled na osmifinálovou sérii očima trenérky AnKu Dvořákové:

"Celkový výsledek není nakonec příliš lichotivý a věřili jsme ve víc. Na druhou stranu konečný rozdíl čtyř branek ve dvou utkáních, navíc ovlivněný trochu vypuštěnou poslední třetiny prvního zápasu, a tak si troufám říct, že jsme nepředvedly vůbec špatný výkon!
Jen těžko se dá srovnávat zázemí a možnosti našeho týmu s Herbadentem. Přece jen máme uzký kádr a jen s těží lze hrát na 10-12 hráček proti třem plným lajnám týmu, který už prochází výkonnostní selekcí, navíc s extraligovým zázemím. Řada z našich nedělních soupeřek trénuje společně s extraligovými hráčkami a reprezentantkami.

Přesto vidím největší problém ve vyrovnanosti týmů v základních skupinách. Zatímco týmy z pražského regionu odehrají v sezoně řadu těžkých utkání, vlastně turnaj co turnaj. Tak náš region bohužel patří mezi nejslabší, a to se promítá i na kvalitě naší skupiny.
Naše hráčky nemají mnoho příležitostí sbírat zkušenosti v těžkých zápasech a už vůbec ne v tempu a s důrazem, jaké měly oba zápasy s Herbadentem. Zvládat potom takové zápasy psychicky i fyzicky je mnohem těžší. Začít sbírat zkušenosti v play-off, kdy už je nutné je naopak zúročit, je zkrátka pozdě. Pro náš tým by bylo obroským přínosem, kdybychom hrály mnohem víc těžkých zápasů i v průběhu sezóny. Budeme raději častěji prohrávat a vzdáme se míst navrchu tabulky, než mít na kontě spoustu výrazných výher, které nás moc nemotivují a nenutí na sobě víc a tvrději makat."
 Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Ve druhé části letní přípravy se opět vydáme na společné soustředění. To se bude konat stejně jako v ...
Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

V sobotu se náš mužský tým představil ve sportovní hale v Třeboni, kde je čekal souboj s rezervním tý ...
Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Poslední únorová sobota nabídla další dvě utkání našeho juniorského týmu, ...
Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

V neděli 3. února se juniorský tým vydal k dalším ligovým utkáním do Žďáru nad Sá ...
Z Třeště se junioři vrací se třemi body!

Z Třeště se junioři vrací se třemi body!

V neděli čekal na juniorský tým první ligový turnaj v tomto roce. Nejprve došlo ke střetnutí s nevyzpytateln ...
Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Letošní nebývale vyrovnanou Ligu dorostenek ovládly naše holky. Na posledním turnaji první tři t&yacu ...
Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Juniorky porazily Hradec Králové a navázaly na povedený florbalový víkend v Novém Veselí. Trad ...
Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Poslední dvě utkání 1.ligy juniorek před vánoční pauzou přineslo dvojí brněnské derby. Juniorky obě o ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

V neděli odehráli starší žáci v Třebíči poslední ligový turnaj, nyní je čeká nadstavbov ...
Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Naše víkendy jsou již tradičně plné dětských turnajů. I tentokrát tomu nebylo jinak, hned šestice tým ...
Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

V termínu od 4. do 8. března mají děti na Vysočině vyhlášeny jarní prázdniny. Připomínáme, že ...
Souhrn víkendových ligových utkání

Souhrn víkendových ligových utkání

Starší žáci se v neděli představili v rámci druhého koše v domácí hale v Dolní Cerekvi. ...
Mládež se o víkendu představila v rámci celého kraje

Mládež se o víkendu představila v rámci celého kraje

Další víkend plný florbalu je za námi. Během něj se na hřištích v rámci celého kraje př ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.