MS 2018             NEJLEPŠÍ DOROSTENKY MÍŘÍ NA VYSOČINU. JIHLAVA POŘÁDÁ MČR

Již pošesté se nejlepší dorostenky z celé České republiky utkají o putovní pohár Českého florbalu. Po „době ostravské“ přichází na řadu „doba jihlavská“.

Tedy minimálně z hlediska role pořadatele o víkendu 30. 4. - 1. 5. Nejlépe postavené družstvo po základní části soutěže pořadatelství přijalo, na Vysočině se tak mohou těšit na mládežnický sportovní svátek.Již pošesté se nejlepší dorostenky z celé České republiky utkají o putovní pohár Českého florbalu. Po „době ostravské“ přichází na řadu „doba jihlavská“. Tedy minimálně z hlediska role pořadatele o víkendu 30. 4. - 1. 5. Nejlépe postavené družstvo po základní části soutěže pořadatelství přijalo, na Vysočině se tak mohou těšit na mládežnický sportovní svátek.


Jak došlo k nasazení do dvojic? Jednotlivé týmy, které si zajistily účast v republikovém finále, byly seřazeny tabulkově podle získaného počtu bodů. Jediným týmem, který neztratil ani bod v celém ročníku, se stalo jihlavské FBŠ, které tak dostalo možnost zhostit se pořadatelství. „Možnost pořádat mistrovství republiky, která připadne nejlépe postavenému celku po základní části, je pro nás odměnou. Je to potvrzení výjimečné sezony, kdy jsme neztratili ani bod. Zároveň to je poprvé, co se bude podobný turnaj kategorie dorostenek v Jihlavě konat. Jsme za to vděční a těšíme se na podporu domácího publika,“ okomentoval pořadatelství prezident FBŠ Jihlava Michal Peterka.

Z celorepublikové tabulky po základní části pak vznikly klasické play-off dvojice. Tj. první se utká s osmým, druhý se sedmým atd. Vzniklé dvojice se utkají ve vzájemném sobotním dvojzápase o to, zda postoupí do semifinále a zahrají si o medaile. Anebo zda si zahrají o konečné umístění. Tady jsou vzniklé dvojice.


FBŠ Jihlava – Herbadent Praha SJM

Jihlavanky jako jediné neztratily v sezoně ani bod a se 100% bilancí postoupily z prvního místa. Turnaj si tak zahrají na domácí půdě. I když opravdu domácí?! Vzhledem ke sporům s městským rivalem byla domovskou arénou Jihlavanek v průběhu sezony ta v Dolní Cerekvi.

Hráčky FBŠ prošly sezonou naprosto suverénně, ve většině zápasů jasně dominovaly. Směsice hráček z Vysočiny je sice papírově hlavním favoritem turnaje, vzhledem k nepříliš vysoké kvalitě soutěže na jihu Čech a Vysočině však plný bodový zisk nelze přeceňovat. Jihlavanky by mohly být spíš černým koněm turnaje, který může překvapit. Hned v prvním kole jim totiž los přisoudil pražský Herbadent, tedy jednoho z nejtěžších možných soupeřů. Pro Jihlavu to bude čas na odvetu, Pražanky je totiž vyřadily v osmifinále ligy juniorek.

Herbadent letos nebyl zdaleka tak suverénní jako Jihlava, v jeho prospěch však hovoří především kvalita soutěže. Pražanky letos třikrát prohrály, třikrát remizovaly, ve zbytku výher ale byla např. demolice Kralup nad Vltavou v poměru 32:0, což budí patřičný respekt. Proti Jihlavě si navíc „tygřice“ mohou věřit. V letošním ročníku 1. ligy juniorek se totiž oba týmy střetly v osmifinále soutěže, tentokrát na té opravdu domácí palubovce FBŠ, tedy v Dolní Cerekvi, a byla u toho i řada hráček, které se utkají nyní. Tehdy byl šťastnějším týmem Herbadent. Rozhodně se ale nedá říct, že by své vysočinské soupeřky „přejel“ jako parní válec, hrál se víceméně vyrovnaný florbal, který rozhodla podstatně vyšší produktivita pražského týmu.


IBK DDM Hradec Králové – SK Bivojky Litvínov

Bitva východu se západem. Tak by se dalo charakterizovat utkání, v němž vyzvou Východočešky z Hradce soupeřky z Litvínova.

Hradec Králové získal také hodně bodů, konkrétně 54 z 60 možných. Zdaleka to ale neměl dopředu tak jasné jako Jihlava, pral se totiž o svou finálovou účast s Jičínem. Oba týmy spolu hrály celkem čtyři zápasy v sezoně, přičemž první dva vyhrál Jičín, a to poměrně přesvědčivě. Jenže třetí vzájemné střetnutí vyšlo lépe Hradečankám. A o postupu na finálový turnaj se tedy rozhodovalo v posledním vzájemném zápase. Pokud by ho holky z Rumcajsova města zvládly, do Jihlavy by teď jely ony. Hradec si však uhlídal těsnou výhru 4:3 a díky tomu i postup na „republiku“.

Zástupkyně západní poloviny republiky, Litvínov, získaly stejný počet bodů jako jejich čtvrtfinálové soupeřky z východní poloviny. Oproti nim na to ale potřebovaly o jeden zápas více. Rovněž Litvínov měl zdatné soupeřky v zádech, a to sice Turnov. A také v tomto případě rozhodly především vzájemné zápasy. Oba týmy se spolu utkaly třikrát, z toho dva zápasy vyšly lépe hráčkám z ryze hokejového města, které se tak mohou těšit na výlet na Vysočinu. Dvojzápas Hradce s Litvínovem by mohl být tím nejvyrovnanějším ze všech.


1.SC Vítkovice Oxdog – Florbal Vsetín

Vítkovice patří každoročně k superfavoritům turnaje. A nebude to jiné ani letos. Hráčky s rytířem Vítkem na prsou sice nevyhrály svou základní skupinu, skončily „až“ druhé, ovšem v konkurenci silných týmů, a to především favorita favoritů z FBC Ostrava. Vítkovice v sezoně prohrály dvakrát. Jednou s FBC Ostrava, které ale ve druhém vzájemném zápase dokázaly porazit. A pak dost překvapivě s Jeseníkem. K tomu přidaly remízu s Olomoucí. Zbytek utkání vyhrály, přičemž některá dost vysoko. Např. Prostějovanky musely skousnout debakl 0:21. Proti Vsetínu budou Ostravanky mírným favoritem.

Ani Vsetín si, co se počtu soupeřů týká, nemůže příliš vyskakovat. Děvčata z Valašska totiž mají v lize pouze pět soupeřek, což soutěži na kvalitě nepřidá. Nutno dodat, že to dohání aspoň jména týmů, soutěž nehrají žádní florbaloví „trpaslíci“. Jiho a východomoravskou ligu si hrály dva celky tak trochu samy – Vsetín a Uherský Brod. Na konci je dělily čtyři body. V loňském roce si právo účasti v Ostravě vybojovaly Broďanky. Letos tomu je naopak. A to i přesto, že vzájemná bilance obou týmů je z pohledu Vsetína nepříznivá 1-1-2. Ovšem Brod ztrácel v jiných zápasech, zatímco Vsetín body sbíral.


FBC ČPP BONUSIA Ostrava – FbŠ Bohemians

Los asi úplně nereflektoval reálnou sílu týmů, a tak se ostravské FBC střetně s pražskými Bohemians hned ve čtvrtfinále. Ani to ale nic nemění na faktu, že hlavním favoritem celého turnaje budou bezesporu hráčky ostravského FBC. Ty totiž sice ztratily šest bodů v základní části, jenže z toho tři s Vítkovicemi a tři s katem favoritů severní Moravy, s Jeseníkem. Rozhodně to tedy neznamená, že by byly neporazitelné, i tak ale sestava s několika reprezentantkami budí patřičný respekt. Ostravanky se rozhodně nepřijedou do Jihlavy jen podívat.

„Klokanky“ se na finálový turnaj probojovaly z pražské ligy společně s Herbadentem. V sezoně okusily celkem třikrát hořkost prohry, k tomu přidaly dvě remízy a zbytek výher. Ani ony tedy nejsou neporazitelné. O jejich síle však vypovídá už jen skutečnost, že hrají pražskou ligu, čili asi nejkvalitnější soutěž v celé České republice. Se svým pražským „kolegiálním“ týmem, tedy Herbadentem, mají naprosto totožnou bilanci, a to sice 1-1-1 při celkovém skóre 14:14. Uvidíme, jak dokážou potrápit hlavní favority turnaje. Ti totiž v loňském roce prohráli pouze jednou, a to v semifinále MČR dorostenek, což je připravilo o splnění zlatého snu. Letos mají Ostravanky šanci na reparát.


autor: Petr Jindra
převzato z www.ceskyflorbal.czMuži postrachem lídrů, o víkendu naplno bodovali!

Muži postrachem lídrů, o víkendu naplno bodovali!

O víkendu muži hostili jihočeské oba jihočeské celky. Zatímco nováček z Písku se snaží odlepit ode dn ...
Víkend podle Robina Hooda, muži body brali i darovali!

Víkend podle Robina Hooda, muži body brali i darovali!

Zajímavý víkend mají za sebou muži. V dalším kole Divize je čekali soupeři z prvního a poslední ...
Velký návrat! Z Německa se vrátil Ivoš Varhaník

Velký návrat! Z Německa se vrátil Ivoš Varhaník

Když odcházel do Německa, čekali jeho tým krušné časy. Významně se podílel na postupu do Národn&iacut ...
Velký obrat zařídili Paul a Horský. Stačilo pouhých 24 vteřin!

Velký obrat zařídili Paul a Horský. Stačilo pouhých 24 vteřin!

Tento víkend nastoupili muži poprvé doma. V sobotu přivítali Rtyni, dnes je čekal Hradec Králové. ...
Muži vykročili do sezóny vítězně! Na úvod zaskočili Litomyšl.

Muži vykročili do sezóny vítězně! Na úvod zaskočili Litomyšl.

Netradičně již v pátek večer vykročili muži "A" do nového ročníku Divize. Předehrávku v Litomyšli zvl&aac ...
Ženy po 6 kolech stále bez bodů. Čeká je série 5 domácích utkání.

Ženy po 6 kolech stále bez bodů. Čeká je série 5 domácích utkání.

Ženám se úvod ligového ročníku 2017/2018 určitě nepovedl podle představ. V dosavadních 6 utkáních se ...
Informace do nové sezóny 2017/2018

Informace do nové sezóny 2017/2018

Nová sezóna 2017/2018 již odstartovala, a my vám přinášíme tradiční souhrn nejdůležitějš&iacut ...
Předposlední víkend ukázal potenciál i slabá místa

Předposlední víkend ukázal potenciál i slabá místa

Poslední čtyři kola zbývala do konce základní části, je tak nejvyšší čas začít ladit fo ...
Překvapení se nekonalo. Ženy v derby podlehly SK

Překvapení se nekonalo. Ženy v derby podlehly SK

Tabulkové postavení už před zápasem mírně favorizovalo městské rivalky. Jenže v derby se papírové ...
Ženy čeká derby odveta na domácí palubovce. Junioři cestují na východ

Ženy čeká derby odveta na domácí palubovce. Junioři cestují na východ

Tři těžké zápasy čekají o víkendu na elitní celky Florbalové školy Jihlava. Ženy v neděli na dom ...
Vysokou výhru nad Hradcem Králové řídila Seemannová.

Vysokou výhru nad Hradcem Králové řídila Seemannová.

Hráčky Hradce stále čekají na první letošní extraligové body a nula svítí i po sobotn&i ...
Mistrovství světa ve florbale Praha 2018

Mistrovství světa ve florbale Praha 2018

V prosinci příštího roku nás všechny čeká významná událost – Mistrovství s ...
Větrná neděle přinesla 3 body pro juniory a úspěšné představení elévů a mladších žákyň.

Větrná neděle přinesla 3 body pro juniory a úspěšné představení elévů a mladších žákyň.

Již v sobotu meteorologové avizovali nepříznivé počasí na nedělní dopoledne. A tentokrát se nemýlili. ...
Starší žáci si připisují první výhru, dorostenky doma nezaváhaly

Starší žáci si připisují první výhru, dorostenky doma nezaváhaly

Starší žáci odjeli s novým trenérem Filipem Kolářem do Žďáru nad Sázavou, kde odehráli ...
Jihlavská mládež o víkendu nezahálela. Premiéru prožily elévky.

Jihlavská mládež o víkendu nezahálela. Premiéru prožily elévky.

Kolotoč ligových turnajů mládeže se na plno roztočil. V sobotu potvrdily svoji suverenitu dorostenky. Premiéru si odbyly el&eacut ...  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  sekretariát klubu
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121
  L 10907 vedená u Krajského soudu v Brně


  M: +420 606 855 833

  E: sekretariat@fbsjihlava.com

  W: http://www.fbsjihlava.com