NÁBOR 2019             NEJLEPŠÍ DOROSTENKY MÍŘÍ NA VYSOČINU. JIHLAVA POŘÁDÁ MČR

Již pošesté se nejlepší dorostenky z celé České republiky utkají o putovní pohár Českého florbalu. Po „době ostravské“ přichází na řadu „doba jihlavská“.

Tedy minimálně z hlediska role pořadatele o víkendu 30. 4. - 1. 5. Nejlépe postavené družstvo po základní části soutěže pořadatelství přijalo, na Vysočině se tak mohou těšit na mládežnický sportovní svátek.Již pošesté se nejlepší dorostenky z celé České republiky utkají o putovní pohár Českého florbalu. Po „době ostravské“ přichází na řadu „doba jihlavská“. Tedy minimálně z hlediska role pořadatele o víkendu 30. 4. - 1. 5. Nejlépe postavené družstvo po základní části soutěže pořadatelství přijalo, na Vysočině se tak mohou těšit na mládežnický sportovní svátek.


Jak došlo k nasazení do dvojic? Jednotlivé týmy, které si zajistily účast v republikovém finále, byly seřazeny tabulkově podle získaného počtu bodů. Jediným týmem, který neztratil ani bod v celém ročníku, se stalo jihlavské FBŠ, které tak dostalo možnost zhostit se pořadatelství. „Možnost pořádat mistrovství republiky, která připadne nejlépe postavenému celku po základní části, je pro nás odměnou. Je to potvrzení výjimečné sezony, kdy jsme neztratili ani bod. Zároveň to je poprvé, co se bude podobný turnaj kategorie dorostenek v Jihlavě konat. Jsme za to vděční a těšíme se na podporu domácího publika,“ okomentoval pořadatelství prezident FBŠ Jihlava Michal Peterka.

Z celorepublikové tabulky po základní části pak vznikly klasické play-off dvojice. Tj. první se utká s osmým, druhý se sedmým atd. Vzniklé dvojice se utkají ve vzájemném sobotním dvojzápase o to, zda postoupí do semifinále a zahrají si o medaile. Anebo zda si zahrají o konečné umístění. Tady jsou vzniklé dvojice.


FBŠ Jihlava – Herbadent Praha SJM

Jihlavanky jako jediné neztratily v sezoně ani bod a se 100% bilancí postoupily z prvního místa. Turnaj si tak zahrají na domácí půdě. I když opravdu domácí?! Vzhledem ke sporům s městským rivalem byla domovskou arénou Jihlavanek v průběhu sezony ta v Dolní Cerekvi.

Hráčky FBŠ prošly sezonou naprosto suverénně, ve většině zápasů jasně dominovaly. Směsice hráček z Vysočiny je sice papírově hlavním favoritem turnaje, vzhledem k nepříliš vysoké kvalitě soutěže na jihu Čech a Vysočině však plný bodový zisk nelze přeceňovat. Jihlavanky by mohly být spíš černým koněm turnaje, který může překvapit. Hned v prvním kole jim totiž los přisoudil pražský Herbadent, tedy jednoho z nejtěžších možných soupeřů. Pro Jihlavu to bude čas na odvetu, Pražanky je totiž vyřadily v osmifinále ligy juniorek.

Herbadent letos nebyl zdaleka tak suverénní jako Jihlava, v jeho prospěch však hovoří především kvalita soutěže. Pražanky letos třikrát prohrály, třikrát remizovaly, ve zbytku výher ale byla např. demolice Kralup nad Vltavou v poměru 32:0, což budí patřičný respekt. Proti Jihlavě si navíc „tygřice“ mohou věřit. V letošním ročníku 1. ligy juniorek se totiž oba týmy střetly v osmifinále soutěže, tentokrát na té opravdu domácí palubovce FBŠ, tedy v Dolní Cerekvi, a byla u toho i řada hráček, které se utkají nyní. Tehdy byl šťastnějším týmem Herbadent. Rozhodně se ale nedá říct, že by své vysočinské soupeřky „přejel“ jako parní válec, hrál se víceméně vyrovnaný florbal, který rozhodla podstatně vyšší produktivita pražského týmu.


IBK DDM Hradec Králové – SK Bivojky Litvínov

Bitva východu se západem. Tak by se dalo charakterizovat utkání, v němž vyzvou Východočešky z Hradce soupeřky z Litvínova.

Hradec Králové získal také hodně bodů, konkrétně 54 z 60 možných. Zdaleka to ale neměl dopředu tak jasné jako Jihlava, pral se totiž o svou finálovou účast s Jičínem. Oba týmy spolu hrály celkem čtyři zápasy v sezoně, přičemž první dva vyhrál Jičín, a to poměrně přesvědčivě. Jenže třetí vzájemné střetnutí vyšlo lépe Hradečankám. A o postupu na finálový turnaj se tedy rozhodovalo v posledním vzájemném zápase. Pokud by ho holky z Rumcajsova města zvládly, do Jihlavy by teď jely ony. Hradec si však uhlídal těsnou výhru 4:3 a díky tomu i postup na „republiku“.

Zástupkyně západní poloviny republiky, Litvínov, získaly stejný počet bodů jako jejich čtvrtfinálové soupeřky z východní poloviny. Oproti nim na to ale potřebovaly o jeden zápas více. Rovněž Litvínov měl zdatné soupeřky v zádech, a to sice Turnov. A také v tomto případě rozhodly především vzájemné zápasy. Oba týmy se spolu utkaly třikrát, z toho dva zápasy vyšly lépe hráčkám z ryze hokejového města, které se tak mohou těšit na výlet na Vysočinu. Dvojzápas Hradce s Litvínovem by mohl být tím nejvyrovnanějším ze všech.


1.SC Vítkovice Oxdog – Florbal Vsetín

Vítkovice patří každoročně k superfavoritům turnaje. A nebude to jiné ani letos. Hráčky s rytířem Vítkem na prsou sice nevyhrály svou základní skupinu, skončily „až“ druhé, ovšem v konkurenci silných týmů, a to především favorita favoritů z FBC Ostrava. Vítkovice v sezoně prohrály dvakrát. Jednou s FBC Ostrava, které ale ve druhém vzájemném zápase dokázaly porazit. A pak dost překvapivě s Jeseníkem. K tomu přidaly remízu s Olomoucí. Zbytek utkání vyhrály, přičemž některá dost vysoko. Např. Prostějovanky musely skousnout debakl 0:21. Proti Vsetínu budou Ostravanky mírným favoritem.

Ani Vsetín si, co se počtu soupeřů týká, nemůže příliš vyskakovat. Děvčata z Valašska totiž mají v lize pouze pět soupeřek, což soutěži na kvalitě nepřidá. Nutno dodat, že to dohání aspoň jména týmů, soutěž nehrají žádní florbaloví „trpaslíci“. Jiho a východomoravskou ligu si hrály dva celky tak trochu samy – Vsetín a Uherský Brod. Na konci je dělily čtyři body. V loňském roce si právo účasti v Ostravě vybojovaly Broďanky. Letos tomu je naopak. A to i přesto, že vzájemná bilance obou týmů je z pohledu Vsetína nepříznivá 1-1-2. Ovšem Brod ztrácel v jiných zápasech, zatímco Vsetín body sbíral.


FBC ČPP BONUSIA Ostrava – FbŠ Bohemians

Los asi úplně nereflektoval reálnou sílu týmů, a tak se ostravské FBC střetně s pražskými Bohemians hned ve čtvrtfinále. Ani to ale nic nemění na faktu, že hlavním favoritem celého turnaje budou bezesporu hráčky ostravského FBC. Ty totiž sice ztratily šest bodů v základní části, jenže z toho tři s Vítkovicemi a tři s katem favoritů severní Moravy, s Jeseníkem. Rozhodně to tedy neznamená, že by byly neporazitelné, i tak ale sestava s několika reprezentantkami budí patřičný respekt. Ostravanky se rozhodně nepřijedou do Jihlavy jen podívat.

„Klokanky“ se na finálový turnaj probojovaly z pražské ligy společně s Herbadentem. V sezoně okusily celkem třikrát hořkost prohry, k tomu přidaly dvě remízy a zbytek výher. Ani ony tedy nejsou neporazitelné. O jejich síle však vypovídá už jen skutečnost, že hrají pražskou ligu, čili asi nejkvalitnější soutěž v celé České republice. Se svým pražským „kolegiálním“ týmem, tedy Herbadentem, mají naprosto totožnou bilanci, a to sice 1-1-1 při celkovém skóre 14:14. Uvidíme, jak dokážou potrápit hlavní favority turnaje. Ti totiž v loňském roce prohráli pouze jednou, a to v semifinále MČR dorostenek, což je připravilo o splnění zlatého snu. Letos mají Ostravanky šanci na reparát.


autor: Petr Jindra
převzato z www.ceskyflorbal.czRozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Ve druhé části letní přípravy se opět vydáme na společné soustředění. To se bude konat stejně jako v ...
Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

V sobotu se náš mužský tým představil ve sportovní hale v Třeboni, kde je čekal souboj s rezervním tý ...
Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Poslední únorová sobota nabídla další dvě utkání našeho juniorského týmu, ...
Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

V neděli 3. února se juniorský tým vydal k dalším ligovým utkáním do Žďáru nad Sá ...
Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Letošní nebývale vyrovnanou Ligu dorostenek ovládly naše holky. Na posledním turnaji první tři t&yacu ...
Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Juniorky porazily Hradec Králové a navázaly na povedený florbalový víkend v Novém Veselí. Trad ...
Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Poslední dvě utkání 1.ligy juniorek před vánoční pauzou přineslo dvojí brněnské derby. Juniorky obě o ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Na konci dubna čekají vybrané kategorie tradiční rodičovské schůzky. Níže naleznete jejich harmonogram a zár ...
Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

V neděli odehráli starší žáci v Třebíči poslední ligový turnaj, nyní je čeká nadstavbov ...
Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Naše víkendy jsou již tradičně plné dětských turnajů. I tentokrát tomu nebylo jinak, hned šestice tým ...
Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

V termínu od 4. do 8. března mají děti na Vysočině vyhlášeny jarní prázdniny. Připomínáme, že ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.