Fanzóna Jihlava MS 2018             NEJLEPŠÍ DOROSTENKY MÍŘÍ NA VYSOČINU. JIHLAVA POŘÁDÁ MČR

Již pošesté se nejlepší dorostenky z celé České republiky utkají o putovní pohár Českého florbalu. Po „době ostravské“ přichází na řadu „doba jihlavská“.

Tedy minimálně z hlediska role pořadatele o víkendu 30. 4. - 1. 5. Nejlépe postavené družstvo po základní části soutěže pořadatelství přijalo, na Vysočině se tak mohou těšit na mládežnický sportovní svátek.Již pošesté se nejlepší dorostenky z celé České republiky utkají o putovní pohár Českého florbalu. Po „době ostravské“ přichází na řadu „doba jihlavská“. Tedy minimálně z hlediska role pořadatele o víkendu 30. 4. - 1. 5. Nejlépe postavené družstvo po základní části soutěže pořadatelství přijalo, na Vysočině se tak mohou těšit na mládežnický sportovní svátek.


Jak došlo k nasazení do dvojic? Jednotlivé týmy, které si zajistily účast v republikovém finále, byly seřazeny tabulkově podle získaného počtu bodů. Jediným týmem, který neztratil ani bod v celém ročníku, se stalo jihlavské FBŠ, které tak dostalo možnost zhostit se pořadatelství. „Možnost pořádat mistrovství republiky, která připadne nejlépe postavenému celku po základní části, je pro nás odměnou. Je to potvrzení výjimečné sezony, kdy jsme neztratili ani bod. Zároveň to je poprvé, co se bude podobný turnaj kategorie dorostenek v Jihlavě konat. Jsme za to vděční a těšíme se na podporu domácího publika,“ okomentoval pořadatelství prezident FBŠ Jihlava Michal Peterka.

Z celorepublikové tabulky po základní části pak vznikly klasické play-off dvojice. Tj. první se utká s osmým, druhý se sedmým atd. Vzniklé dvojice se utkají ve vzájemném sobotním dvojzápase o to, zda postoupí do semifinále a zahrají si o medaile. Anebo zda si zahrají o konečné umístění. Tady jsou vzniklé dvojice.


FBŠ Jihlava – Herbadent Praha SJM

Jihlavanky jako jediné neztratily v sezoně ani bod a se 100% bilancí postoupily z prvního místa. Turnaj si tak zahrají na domácí půdě. I když opravdu domácí?! Vzhledem ke sporům s městským rivalem byla domovskou arénou Jihlavanek v průběhu sezony ta v Dolní Cerekvi.

Hráčky FBŠ prošly sezonou naprosto suverénně, ve většině zápasů jasně dominovaly. Směsice hráček z Vysočiny je sice papírově hlavním favoritem turnaje, vzhledem k nepříliš vysoké kvalitě soutěže na jihu Čech a Vysočině však plný bodový zisk nelze přeceňovat. Jihlavanky by mohly být spíš černým koněm turnaje, který může překvapit. Hned v prvním kole jim totiž los přisoudil pražský Herbadent, tedy jednoho z nejtěžších možných soupeřů. Pro Jihlavu to bude čas na odvetu, Pražanky je totiž vyřadily v osmifinále ligy juniorek.

Herbadent letos nebyl zdaleka tak suverénní jako Jihlava, v jeho prospěch však hovoří především kvalita soutěže. Pražanky letos třikrát prohrály, třikrát remizovaly, ve zbytku výher ale byla např. demolice Kralup nad Vltavou v poměru 32:0, což budí patřičný respekt. Proti Jihlavě si navíc „tygřice“ mohou věřit. V letošním ročníku 1. ligy juniorek se totiž oba týmy střetly v osmifinále soutěže, tentokrát na té opravdu domácí palubovce FBŠ, tedy v Dolní Cerekvi, a byla u toho i řada hráček, které se utkají nyní. Tehdy byl šťastnějším týmem Herbadent. Rozhodně se ale nedá říct, že by své vysočinské soupeřky „přejel“ jako parní válec, hrál se víceméně vyrovnaný florbal, který rozhodla podstatně vyšší produktivita pražského týmu.


IBK DDM Hradec Králové – SK Bivojky Litvínov

Bitva východu se západem. Tak by se dalo charakterizovat utkání, v němž vyzvou Východočešky z Hradce soupeřky z Litvínova.

Hradec Králové získal také hodně bodů, konkrétně 54 z 60 možných. Zdaleka to ale neměl dopředu tak jasné jako Jihlava, pral se totiž o svou finálovou účast s Jičínem. Oba týmy spolu hrály celkem čtyři zápasy v sezoně, přičemž první dva vyhrál Jičín, a to poměrně přesvědčivě. Jenže třetí vzájemné střetnutí vyšlo lépe Hradečankám. A o postupu na finálový turnaj se tedy rozhodovalo v posledním vzájemném zápase. Pokud by ho holky z Rumcajsova města zvládly, do Jihlavy by teď jely ony. Hradec si však uhlídal těsnou výhru 4:3 a díky tomu i postup na „republiku“.

Zástupkyně západní poloviny republiky, Litvínov, získaly stejný počet bodů jako jejich čtvrtfinálové soupeřky z východní poloviny. Oproti nim na to ale potřebovaly o jeden zápas více. Rovněž Litvínov měl zdatné soupeřky v zádech, a to sice Turnov. A také v tomto případě rozhodly především vzájemné zápasy. Oba týmy se spolu utkaly třikrát, z toho dva zápasy vyšly lépe hráčkám z ryze hokejového města, které se tak mohou těšit na výlet na Vysočinu. Dvojzápas Hradce s Litvínovem by mohl být tím nejvyrovnanějším ze všech.


1.SC Vítkovice Oxdog – Florbal Vsetín

Vítkovice patří každoročně k superfavoritům turnaje. A nebude to jiné ani letos. Hráčky s rytířem Vítkem na prsou sice nevyhrály svou základní skupinu, skončily „až“ druhé, ovšem v konkurenci silných týmů, a to především favorita favoritů z FBC Ostrava. Vítkovice v sezoně prohrály dvakrát. Jednou s FBC Ostrava, které ale ve druhém vzájemném zápase dokázaly porazit. A pak dost překvapivě s Jeseníkem. K tomu přidaly remízu s Olomoucí. Zbytek utkání vyhrály, přičemž některá dost vysoko. Např. Prostějovanky musely skousnout debakl 0:21. Proti Vsetínu budou Ostravanky mírným favoritem.

Ani Vsetín si, co se počtu soupeřů týká, nemůže příliš vyskakovat. Děvčata z Valašska totiž mají v lize pouze pět soupeřek, což soutěži na kvalitě nepřidá. Nutno dodat, že to dohání aspoň jména týmů, soutěž nehrají žádní florbaloví „trpaslíci“. Jiho a východomoravskou ligu si hrály dva celky tak trochu samy – Vsetín a Uherský Brod. Na konci je dělily čtyři body. V loňském roce si právo účasti v Ostravě vybojovaly Broďanky. Letos tomu je naopak. A to i přesto, že vzájemná bilance obou týmů je z pohledu Vsetína nepříznivá 1-1-2. Ovšem Brod ztrácel v jiných zápasech, zatímco Vsetín body sbíral.


FBC ČPP BONUSIA Ostrava – FbŠ Bohemians

Los asi úplně nereflektoval reálnou sílu týmů, a tak se ostravské FBC střetně s pražskými Bohemians hned ve čtvrtfinále. Ani to ale nic nemění na faktu, že hlavním favoritem celého turnaje budou bezesporu hráčky ostravského FBC. Ty totiž sice ztratily šest bodů v základní části, jenže z toho tři s Vítkovicemi a tři s katem favoritů severní Moravy, s Jeseníkem. Rozhodně to tedy neznamená, že by byly neporazitelné, i tak ale sestava s několika reprezentantkami budí patřičný respekt. Ostravanky se rozhodně nepřijedou do Jihlavy jen podívat.

„Klokanky“ se na finálový turnaj probojovaly z pražské ligy společně s Herbadentem. V sezoně okusily celkem třikrát hořkost prohry, k tomu přidaly dvě remízy a zbytek výher. Ani ony tedy nejsou neporazitelné. O jejich síle však vypovídá už jen skutečnost, že hrají pražskou ligu, čili asi nejkvalitnější soutěž v celé České republice. Se svým pražským „kolegiálním“ týmem, tedy Herbadentem, mají naprosto totožnou bilanci, a to sice 1-1-1 při celkovém skóre 14:14. Uvidíme, jak dokážou potrápit hlavní favority turnaje. Ti totiž v loňském roce prohráli pouze jednou, a to v semifinále MČR dorostenek, což je připravilo o splnění zlatého snu. Letos mají Ostravanky šanci na reparát.


autor: Petr Jindra
převzato z www.ceskyflorbal.czOsm statečných bojovalo v Ledči o další body!

Osm statečných bojovalo v Ledči o další body!

V sobotu 25. listopadu se ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou uskutečnil další ligový turnaj našich junior ...
Junioři změřili síly s reprezentací Thajska!

Junioři změřili síly s reprezentací Thajska!

V podvečer neděle 18. listopadu bylo v kutnohorské sportovní hale Klimeška odehráno přátelské utk& ...
Dvě těžká utkání vyšla pro naše juniory jen z půlky

Dvě těžká utkání vyšla pro naše juniory jen z půlky

V sobotu 10. listopadu se ve žďárské sportovní hale Na Bouchalkách představil náš juniorský t&ya ...
Junioři z Telče s plným počtem bodů!

Junioři z Telče s plným počtem bodů!

V sobotu 27. října náš juniorský tým vycestoval do nedaleké Telče, kde je čekala další dvě lig ...
Čtveřice mládežnických týmů v akci po celé Vysočině

Čtveřice mládežnických týmů v akci po celé Vysočině

O tomto víkendu měla naše mládež napilno. Dorostenci se představili "doma" v Jihlavě, dorostenky vyrazily do Žďá ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Juniorky slaví cenný skalp neporaženého lídra Tigers!

Juniorky slaví cenný skalp neporaženého lídra Tigers!

Víkendový program připravil juniorkám zcela rozdílné soupeřky. Zatímco Bohemians se trápí na p ...
Úspěšný víkend mládeže potvrdily juniorky v Hradci Králové!

Úspěšný víkend mládeže potvrdily juniorky v Hradci Králové!

Další soutěžní víkend za námi a již tradičně byl ve znamení turnajů a velkých bitev. Své z&aac ...
Početné nominace do krajských reprezentací odráží dobrou práci v klubu

Početné nominace do krajských reprezentací odráží dobrou práci v klubu

Cílem našeho klubu je vychovávat z našich hráčů a hráček reprezentanty, kteří budou se ctí ...
Uplynulý víkend v kostce

Uplynulý víkend v kostce

Také o minulém víkendu byli v akci naše mládežnické celky. Konkrétně se jednalo o starší ...
Svatomartinský víkend byl plný dětského florbalu

Svatomartinský víkend byl plný dětského florbalu

V sobotu i v neděli se na mnoha místech na Vysočině představily naše mládežnické týmy. V době reprezentač ...
Na slovíčko s Filipem Kolářem

Na slovíčko s Filipem Kolářem

Ve druhém dílu cyklu "Na slovíčko" jsme si pro Vás připravili rozhovor s Filipem Kolářem, kapit&aacu ...
Správce Filip je opět chytřejší aneb potvrzení plateb i pro VZP

Správce Filip je opět chytřejší aneb potvrzení plateb i pro VZP

Úspěšně jsme do našeho klubového systému přidali nové funkce, tou zásadní je generován& ...
Čtyři mládežnické týmy v akci. Nejlépe se dařilo dorostenkám.

Čtyři mládežnické týmy v akci. Nejlépe se dařilo dorostenkám.

První listopadový víkend se opět nesl v duchu florbalu. Dorostenci se představili v Ledči nad Sázavou, dorostenky jely boj ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.