Nevěšíme hlavy, jedeme dál, zní z kabiny juniorek

Do nově vzniklé soutěže vstupovaly odhodlaně. V Ostravě chtěly své vysoce favorizované soupeřky zaskočit a vybojovat aspoň bod. Nepodařilo se. Dvakrát prohrály. Přesto nemusí věšet hlavu.

Na tak silných týmech, jakými Ostrava s Vítkovicemi bezesporu jsou, si vylámaly zuby i daleko zvučnější celky. Je třeba zvednout hlavu a jít dál. Vědoma si toho je i gólmanka Kateřina Holemářová, nejlepší hráčka uplynulého víkendu, která se svěřila se svými pocity z extraligové premiéry.
 
Dvanáct minut hrály s juniorkou ženských mistryň bez branek. Pak rozvlnila síťku za brankářkou nová posila Eliška Hanusová, pro kterou to byl premiérový zápas v dresu FBŠ, a Jihlavanky senzačně vedly. Do konce první periody sice Vítkovice dokázaly srovnat, stav 1:1 však vypadal vskutku famózně.

Nezachycený úvod druhé třetiny ale naděje na možný bodový zisk definitivně zhatil. Vítkovice potvrdily, že ne náhodou loni získaly stříbrnou medaili v juniorské kategorii a zlato v ženách. V průběhu druhé periody dokázaly vsítit úctyhodných sedm branek, zatímco Jihlavanky pouze jedinou. Vyrovnanou třetí třetinu vyhrály hráčky s rytířem Vítkem na prsou 3:2, celkem tedy 11:4. Především se ale ukázalo, že i s tak silným soupeřem lze držet krok.
 
1. SC TEMPISH Vítkovice - FBŠ Jihlava 11:4 (1:1, 7:1, 3:2)
branky: 13. Vlaďka Maděrová, 24. Alexandra Glasová, 26. Eliška Planková, 29. Natálie Martináková, 30. Barbora Husková, 32. Vlaďka Maděrová, 36. Lucie Suchánková, 40. Natálie Martináková, 45. Barbora Husková, 55. Markéta Kolářová, 60. Natálie Martináková - 12. Eliška Hanusová, 37. Veronika Macková, 46. Tereza Burianová, 53. Denisa Bártová; rozhodčí: Roman Sasín - Dominik Pustówka; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 51; zásahy brankářů: Michaela Ranochová 19 - Kateřina Holemářová 33.

Elektronický zápis z utkání je ZDE.

Myslím si, že tenhle výsledek je trochu krutý vzhledem k průběhu. V první třetině jsme Vítkovice hodně trápily. Bohužel nám ale od druhé třetiny trochu začaly docházet síly, čehož soupeř využil. Na kolena nás pak srazily hlavně individuální chyby, kvůli nimž jsme dostaly zbytečné góly,“ vracela se k sobotnímu utkání gólmanka Holemářová.

Přestože má tato mladá brankářka původem ze Žďáru nad Sázavou zkušenosti s mistrovstvím republiky či regionálními výběry, i pro ni šlo o premiéru. Jak se na ni těšila? „Těšila jsem se moc. Myslím, že máme možnost získat spoustu zkušeností. Čekají nás velmi těžká utkání, žádná výhra nepřijde snadno. V ligách, které jsme doposud hrály, zdaleka nebyly tak kvalitní soupeřky. Máme se tedy hodně co učit,“ nastínila svá ligová očekávání jednička v brance FBŠ.

V neděli čekalo na děvčata ostravské FBC, které loni tuto kategorii v České republice ovládlo. Totéž platilo i pro dorostenky téhož týmu, které opanovaly finálový turnaj své kategorie v Jihlavě. Právě z nich se nyní rekrutovala řada čerstvých juniorek. A jako bonus přijely z Uherského Brodu sestry Sedláčkovy, které byly obě na reprezentačním soustředění.

Nesmírnou kvalitu potvrdily domácí hráčky se vším všudy. Již po první třetině vedly 7:2. Celkově zvítězily vysoko 18:2 a nenechaly nikoho na pochybách, kdo že bude favoritem letošního ročníku vrcholové 1. ligy juniorek.
 
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - FBŠ Jihlava 18:2 (7:2, 6:0, 5:0)
branky: 4. Denisa Kotzurová, 5. Barbora Sedláčková, 6. Denisa Kotzurová, 8. Vendula Káčová, 18. Denisa Kotzurová, 19. Martina Podroužková, 20. Vendula Káčová, 23. Michaela Kopková, 29. Karolína Šablaturová, 34. Nela Škopková, 37. Kateřina Šromotová, 38. Mariana Polášková, 40. Karolína Šablaturová, 47. Eva Pišteková, 52. Barbora Žůrková, 57. Alena Zuzaníková, 58. Rona Drozdová, 59. Denisa Kotzurová - 3. Anna Korešová, 8. Veronika Macková; rozhodčí: Jan Mazur - Petr Molek; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; zásahy brankářů: Pavla Lišková 17 - Kateřina Holemářová 64.

Elektronický zápis z utkání je ZDE.

„Faktorů, proč jsme prohrály, je dle mě asi víc. Nechci se vymlouvat, ale procházíme hráčskou obměnou a chvíli potrvá, než si to všechno sedne, jak má. Nejvíc nás ale o tomto víkendu trápil nedůraz na brankovišti. Na tom musíme zapracovat,“ rozebírala příčiny neúspěchu talentovaná brankářka.

K celému víkendovému představení se vyjádřila i hlavní trenérka juniorek Anna Dvořáková. „Přestože vypadá výsledek hodně krutě, vědu z toho nedělám. Měly jsme nesmírně silné soupeřky, což je v kombinaci s velkou marodkou znát dvojnásob. Do soutěže jsme rozhodně nevstupovaly s ambicemi poráže tyhle elitní celky. Stojíme nohama pevně na zemi. Já osobně to beru především tak, že máme možnost holky z Vysočiny někam posouvat, mohou si zkusit něco, co v minulosti zkusit nemohly. Předvedená hra ukázala, že jdeme dobrým směrem,“ komentovala víkendové vystoupení svých „oveček“ při ostravském dvojduelu.

Musíme se hodně učit. Máme však na čem stavět. A osobně si nemyslím, že budeme tahat za nejkratší konec pomyslného provazu této ligy. Rozhodně nebudeme za otloukánky. Jen to chce čas,“ pozitivně zakončila své hodnocení trenérka.

Uplynulý víkend však ukázal nejen negativa. Velmi kladně byl z více stran hodnocen výkon gólmanky Holemářové. Potěšilo ji osobně, že se jí dařilo a předvedla několik parádních zákroků? A jak vidí další utkání, která ji a její spoluhráčky čekají? „Určitě mě potěšilo ocenění pro nejlepší hráčku, ale celkově být samozřejmě spokojená nemůžu. Cíle mám nastavené vysoko, čeká mě tedy hodně práce. A to i s ohledem na další zápasy v této soutěži. Věřím, že postupem času se naše výsledky budou zlepšovat a že i s kvalitními týmy dokážeme hrát vyrovnané zápasy. Úvod byl totiž trochu divoký. Nyní nás čekají České Budějovice, což je podstatně hratelnější soupež než Ostravanky. Věřím, že se nám podaří na jihu Čech bodovat a odrazíme se tak k lepším zítřkům,“ dodala na závěr brankářská naděje. 

 Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

V neděli 3. února se juniorský tým vydal k dalším ligovým utkáním do Žďáru nad Sá ...
Z Třeště se junioři vrací se třemi body!

Z Třeště se junioři vrací se třemi body!

V neděli čekal na juniorský tým první ligový turnaj v tomto roce. Nejprve došlo ke střetnutí s nevyzpytateln ...
Krajská reprezentace? Velmi cenná zkušenost a samozřejmě také velká čest!

Krajská reprezentace? Velmi cenná zkušenost a samozřejmě také velká čest!

Víkend plný florbalu a soubojů chlapeckých krajských reprezentací je za námi. Na celkem čtyřech míste ...
Krajské reprezentace jdou do boje! V jejich sestavách máme početné zastoupení.

Krajské reprezentace jdou do boje! V jejich sestavách máme početné zastoupení.

Nadcházející lednový víkend nabídne souboj těch nejlepších hráčů, kteří se v dre ...
To byla jízda! Junioři nadělovali a získali dalších 6 bodů

To byla jízda! Junioři nadělovali a získali dalších 6 bodů

V poslední adventní neděli, den před Štědrým dnem, čekal na juniory další ligový turnaj, který ...
Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Juniorky porazily Hradec Králové a navázaly na povedený florbalový víkend v Novém Veselí. Trad ...
Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Poslední dvě utkání 1.ligy juniorek před vánoční pauzou přineslo dvojí brněnské derby. Juniorky obě o ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Juniorky slaví cenný skalp neporaženého lídra Tigers!

Juniorky slaví cenný skalp neporaženého lídra Tigers!

Víkendový program připravil juniorkám zcela rozdílné soupeřky. Zatímco Bohemians se trápí na p ...
Mládež se o víkendu představila v rámci celého kraje

Mládež se o víkendu představila v rámci celého kraje

Další víkend plný florbalu je za námi. Během něj se na hřištích v rámci celého kraje př ...
Dorostencům se v Jihlavě nedařilo

Dorostencům se v Jihlavě nedařilo

O víkendu sehráli svá další dvě utkání také dorostenci. Ti se v jihlavské sportovn ...
Přihlášky na turnaj Prague Games 2019 spuštěny!

Přihlášky na turnaj Prague Games 2019 spuštěny!

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos se po skončení florbalové sezóny 2018/2019 zúčastní naš ...
Žáci a žákyně ve víkendových zápasech

Žáci a žákyně ve víkendových zápasech

Sobota patřila turnaji starších žákyň, které se vydaly k dalším zápasům do Ledče nad Sázavou. ...
Tři mládežnické týmy o víkendu opět v akci

Tři mládežnické týmy o víkendu opět v akci

V sobotu byly na programu ligové zápasy mladších žáků a dorostenek. Neděle poté patřila opět mladš&ia ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.