Fanzóna Jihlava MS 2018             Chodovskou bitva zkazila první třetina. Nedělní výhru vystřílela Bártová

Kdyby porazily Chodov, byla by to senzace kola. Jenže na kdyby se nehraje. Pokažená první třetina v pražském utkání znamenala nulu na bodovém kontě. V neděli v Hradci už však bylo veseleji.

FAT PIPE Florbal Chodov – FBŠ Jihlava  10:5 (7:1, 0:3, 3:1)
branky: 4. Karolína Suchá, 5. Michaela Horáková, 8. Michaela Horáková, 11. Karolína Suchá, 11. Julie Chaloupková, 12. Tereza Peštová, 18. Karolína Suchá, 50. Tereza Peštová, 54. Karolína Suchá, 55. Kristína Belicová - 19. Aneta Lisová, 29. Kristýna Tkadlecová, 30. Aneta Lisová, 40. Lucie Mazourková, 46. Denisa Bártová; rozhodčí: Mariia Zimina - Martin Jirka; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Jitka Šnejdarová 14, Kateřina Dvořáková 8 - Kateřina Holemářová 30.

Elektronický zápis je k dispozici ZDE.
Fotogalerii z utkání si můžete prohlédout ZDE.


Věděly, že když zahrají na hranici možností, mohou uspět. Jenže jihlavským florbalistkám hrubě nevyšla první třetina a kvůli tomu se připravily o šanci na možný bodový zisk. Přestože Chodov letos rozhodně nepůsobí neporazitelným dojmem, což dokazuje až průběžným pátým místem vrcholové ligy juniorek, stále patří k republikové špičce.

Hůř asi začít nemohly. Po zhruba jedenácti minutách svítilo na časomíře děsivých 6:0, přičemž domácí dvojce Peštová-Suchá měla na kontě každá po dvou brankách. Když tři minuty před koncem první periody Karolína Suchá zvýšila už na 7:0, vypadalo to, že jsou svěřenkyně Anny Dvořákové zralé na pomyslný ručník vhozený do ringu. To ještě navíc Knotková neproměnila nájezd. Kýžený zvrat přišel až v devatenácté minutě, kdy se prosadila Aneta Lisová a zavelela svým snížením na 1:7 z pohledu Jihlavy k přeřazení na vyšší rychlostní stupeň.

Od druhé třetiny už hrála jiná Jihlava. Tedy hráčky byly stejné, ale ze statických figurek byly zase ty pohyblivé a šikovné florbalistky, které Chodov trápily i na domácí palubovce. Konečně už to zase začalo fungovat a výhra druhé třetiny v poměru 3:0, respektive snížení stavu zápasu na 4:7 z pohledu týmu z Vysočiny, přece jen vypadala reprezentativněji.

V úvodu třetí třetiny mohla na drama zadělat Chvátalová, ta ale střídající gólmanku Dvořákovou překonat nedokázala. To však neplatilo o její spoluhráčce Bártové, která snížila na 5:7 a najednou byl prakticky ztracený zápas znovu hratelný. Jenže stále tu bylo dvoubrankové manko, které nutilo hráčky s ježkem na prsou otevřít hru. Toho využila svou třetí brankou v zápase odchovankyně Tábora a velká kamarádka několika Jihlavanek Tereza Peštová, která vrátila svému týmu tříbrankové vedení a klid na hokejky.

Divoký finiš už přinesl spíše jen kosmetickou úpravu výsledku z domácí strany. Konečné skóre 10:5 tak asi odpovídalo celkovému průběhu zápasu.

První třetinu jsme totálně vypustily a hrály hluboce pod naše možnosti. Opět se projevilo, jak zbytečný strach máme ze zvučnějších jmen soupeřů. Pak už se hrál víceméně vyrovnaný zápas. Bohužel však dohánět sedmigólové manko proti takovým týmům, jako je Chodov, jde dost těžko. Poučení do dalších zápasů,“ trochu naštvaně hodnotila sobotní utkání trenérka Anna Dvořáková.
 

IBK Hradec Králové – FBŠ Jihlava  5:9 (1:4, 2:2, 2:3)
branky: 16. Zuzana Volejníková, 23. Marie Havlíčková, 40. Tereza Šánová, 50. Zuzana Volejníková, 53. Pavla Macháčková - 4. Denisa Bártová, 9. Denisa Bártová, 13. Kristýna Tkadlecová, 18. Karolína Petrlíková, 22. Karolína Petrlíková, 37. Denisa Bártová, 45. Denisa Bártová, 46. Aneta Lisová, 51. Denisa Bártová; rozhodčí: Lenka Jansová - Kateřina Hátlová; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 36; zásahy brankářů: Jana Uhlířová 38 - Kateřina Holemářová 29.

Elektronický zápis z utkání je ZDE.

Největším pozitivem na tomhle víkendu je bezesporu fakt, že se hráčky dokázaly poučit ze sobotních chyb, které v neděli neopakovaly. Přeloženo do srozumitelného jazyka – uvědomily si, že bez zachyceného úvodu na úspěch pomýšlet nemohou.

Hradec je papírově podstatně slabší soupeř než Chodov. V sezoně vyhrál pouze dvakrát, přičemž jednou na půdě FBŠ. Jinak ale podává dost nevyrovnané výkony. Formu patrně zanechal někde na novoročních oslavách, protože jeho výkony v roce 2017 zatím příliš netěší nikoho ze zainteresovaných Královéhradečanů. A Jihlavanky toho dokázaly využít.

Uběhlo přesně osm minut a deset sekund, když se v možná životním zápase už dvakrát zapsala do listiny střelců exsvětelská Denisa Bártová. Do konce třetiny na ni navázaly ještě dvě spoluhráčky, respektive jedna ze soupeřek. Vedení 4:1 po první dvacetiminutovce však slibovalo příjemnější utkání než to sobotní.

Druhá třetina přinesla podstatně vyrovnanější florbal. I domácí hráčky se totiž z brzkého ranního startu v deset hodin dokázaly vzpamatovat a staly se rovnocennými parťačkami na hrací ploše. Přestože měly hostující florbalistky stále o něco více ze hry, už to nebyla taková převaha jako v první třetině. Definitivní rozuzlení měla přinést závěrečná třetina. A ty, jak známo, mají černo-červené florbalistky dobré.

Svůj Den D prožívala Denisa Bártová. Dokázala totiž vsítit svou celkově čtvrtou a pátou branku v zápase, což výrazně pomohlo celému týmu. Přestřelku ve třetí periodě ovládla o jeden gól Jihlava, to ale nebylo až tak podstatné. Hlavní byl fakt, že celkově dokázaly hráčky z Vysočiny zvítězit 9:5 a udržely si tak svůj pětibodový náskok na devátém místě právě před dotírajícím desátým Hradcem. Ztráta na osmý Litvínov je zatím stále propastná, rozhodně ale ne neřešitelná. Činí totiž deset bodů.

Předzápasové pokyny zněly jasně. Holky věděly, že k úspěchu povede pouze zodpovědný výkon od první minuty. V domácím utkání proti Hradci jsme tradičně prospaly začátek, to jsme teď nechtěly dopustit. Na soupeře jsme vlétly ve velkém stylu a prakticky celý zápas měly hru pod kontrolou. Slabších chvilek bylo minimum, za což zaslouží holky pochvalu. Parádně se zápas vydařil Denče Bártové, která i s trochou štěstěny dokázala pětkrát skórovat. Její góly nám moc pomohly,“ uznale hodnotila zápas na východu Čech trenérka Zuzana Trávníková. 

 Osm statečných bojovalo v Ledči o další body!

Osm statečných bojovalo v Ledči o další body!

V sobotu 25. listopadu se ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou uskutečnil další ligový turnaj našich junior ...
Junioři změřili síly s reprezentací Thajska!

Junioři změřili síly s reprezentací Thajska!

V podvečer neděle 18. listopadu bylo v kutnohorské sportovní hale Klimeška odehráno přátelské utk& ...
Dvě těžká utkání vyšla pro naše juniory jen z půlky

Dvě těžká utkání vyšla pro naše juniory jen z půlky

V sobotu 10. listopadu se ve žďárské sportovní hale Na Bouchalkách představil náš juniorský t&ya ...
Junioři z Telče s plným počtem bodů!

Junioři z Telče s plným počtem bodů!

V sobotu 27. října náš juniorský tým vycestoval do nedaleké Telče, kde je čekala další dvě lig ...
Čtveřice mládežnických týmů v akci po celé Vysočině

Čtveřice mládežnických týmů v akci po celé Vysočině

O tomto víkendu měla naše mládež napilno. Dorostenci se představili "doma" v Jihlavě, dorostenky vyrazily do Žďá ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Juniorky slaví cenný skalp neporaženého lídra Tigers!

Juniorky slaví cenný skalp neporaženého lídra Tigers!

Víkendový program připravil juniorkám zcela rozdílné soupeřky. Zatímco Bohemians se trápí na p ...
Úspěšný víkend mládeže potvrdily juniorky v Hradci Králové!

Úspěšný víkend mládeže potvrdily juniorky v Hradci Králové!

Další soutěžní víkend za námi a již tradičně byl ve znamení turnajů a velkých bitev. Své z&aac ...
Početné nominace do krajských reprezentací odráží dobrou práci v klubu

Početné nominace do krajských reprezentací odráží dobrou práci v klubu

Cílem našeho klubu je vychovávat z našich hráčů a hráček reprezentanty, kteří budou se ctí ...
Uplynulý víkend v kostce

Uplynulý víkend v kostce

Také o minulém víkendu byli v akci naše mládežnické celky. Konkrétně se jednalo o starší ...
Svatomartinský víkend byl plný dětského florbalu

Svatomartinský víkend byl plný dětského florbalu

V sobotu i v neděli se na mnoha místech na Vysočině představily naše mládežnické týmy. V době reprezentač ...
Na slovíčko s Filipem Kolářem

Na slovíčko s Filipem Kolářem

Ve druhém dílu cyklu "Na slovíčko" jsme si pro Vás připravili rozhovor s Filipem Kolářem, kapit&aacu ...
Správce Filip je opět chytřejší aneb potvrzení plateb i pro VZP

Správce Filip je opět chytřejší aneb potvrzení plateb i pro VZP

Úspěšně jsme do našeho klubového systému přidali nové funkce, tou zásadní je generován& ...
Čtyři mládežnické týmy v akci. Nejlépe se dařilo dorostenkám.

Čtyři mládežnické týmy v akci. Nejlépe se dařilo dorostenkám.

První listopadový víkend se opět nesl v duchu florbalu. Dorostenci se představili v Ledči nad Sázavou, dorostenky jely boj ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.