Chodovskou bitva zkazila první třetina. Nedělní výhru vystřílela Bártová

Kdyby porazily Chodov, byla by to senzace kola. Jenže na kdyby se nehraje. Pokažená první třetina v pražském utkání znamenala nulu na bodovém kontě. V neděli v Hradci už však bylo veseleji.

FAT PIPE Florbal Chodov – FBŠ Jihlava  10:5 (7:1, 0:3, 3:1)
branky: 4. Karolína Suchá, 5. Michaela Horáková, 8. Michaela Horáková, 11. Karolína Suchá, 11. Julie Chaloupková, 12. Tereza Peštová, 18. Karolína Suchá, 50. Tereza Peštová, 54. Karolína Suchá, 55. Kristína Belicová - 19. Aneta Lisová, 29. Kristýna Tkadlecová, 30. Aneta Lisová, 40. Lucie Mazourková, 46. Denisa Bártová; rozhodčí: Mariia Zimina - Martin Jirka; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; diváků: 45; zásahy brankářů: Jitka Šnejdarová 14, Kateřina Dvořáková 8 - Kateřina Holemářová 30.

Elektronický zápis je k dispozici ZDE.
Fotogalerii z utkání si můžete prohlédout ZDE.


Věděly, že když zahrají na hranici možností, mohou uspět. Jenže jihlavským florbalistkám hrubě nevyšla první třetina a kvůli tomu se připravily o šanci na možný bodový zisk. Přestože Chodov letos rozhodně nepůsobí neporazitelným dojmem, což dokazuje až průběžným pátým místem vrcholové ligy juniorek, stále patří k republikové špičce.

Hůř asi začít nemohly. Po zhruba jedenácti minutách svítilo na časomíře děsivých 6:0, přičemž domácí dvojce Peštová-Suchá měla na kontě každá po dvou brankách. Když tři minuty před koncem první periody Karolína Suchá zvýšila už na 7:0, vypadalo to, že jsou svěřenkyně Anny Dvořákové zralé na pomyslný ručník vhozený do ringu. To ještě navíc Knotková neproměnila nájezd. Kýžený zvrat přišel až v devatenácté minutě, kdy se prosadila Aneta Lisová a zavelela svým snížením na 1:7 z pohledu Jihlavy k přeřazení na vyšší rychlostní stupeň.

Od druhé třetiny už hrála jiná Jihlava. Tedy hráčky byly stejné, ale ze statických figurek byly zase ty pohyblivé a šikovné florbalistky, které Chodov trápily i na domácí palubovce. Konečně už to zase začalo fungovat a výhra druhé třetiny v poměru 3:0, respektive snížení stavu zápasu na 4:7 z pohledu týmu z Vysočiny, přece jen vypadala reprezentativněji.

V úvodu třetí třetiny mohla na drama zadělat Chvátalová, ta ale střídající gólmanku Dvořákovou překonat nedokázala. To však neplatilo o její spoluhráčce Bártové, která snížila na 5:7 a najednou byl prakticky ztracený zápas znovu hratelný. Jenže stále tu bylo dvoubrankové manko, které nutilo hráčky s ježkem na prsou otevřít hru. Toho využila svou třetí brankou v zápase odchovankyně Tábora a velká kamarádka několika Jihlavanek Tereza Peštová, která vrátila svému týmu tříbrankové vedení a klid na hokejky.

Divoký finiš už přinesl spíše jen kosmetickou úpravu výsledku z domácí strany. Konečné skóre 10:5 tak asi odpovídalo celkovému průběhu zápasu.

První třetinu jsme totálně vypustily a hrály hluboce pod naše možnosti. Opět se projevilo, jak zbytečný strach máme ze zvučnějších jmen soupeřů. Pak už se hrál víceméně vyrovnaný zápas. Bohužel však dohánět sedmigólové manko proti takovým týmům, jako je Chodov, jde dost těžko. Poučení do dalších zápasů,“ trochu naštvaně hodnotila sobotní utkání trenérka Anna Dvořáková.
 

IBK Hradec Králové – FBŠ Jihlava  5:9 (1:4, 2:2, 2:3)
branky: 16. Zuzana Volejníková, 23. Marie Havlíčková, 40. Tereza Šánová, 50. Zuzana Volejníková, 53. Pavla Macháčková - 4. Denisa Bártová, 9. Denisa Bártová, 13. Kristýna Tkadlecová, 18. Karolína Petrlíková, 22. Karolína Petrlíková, 37. Denisa Bártová, 45. Denisa Bártová, 46. Aneta Lisová, 51. Denisa Bártová; rozhodčí: Lenka Jansová - Kateřina Hátlová; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 36; zásahy brankářů: Jana Uhlířová 38 - Kateřina Holemářová 29.

Elektronický zápis z utkání je ZDE.

Největším pozitivem na tomhle víkendu je bezesporu fakt, že se hráčky dokázaly poučit ze sobotních chyb, které v neděli neopakovaly. Přeloženo do srozumitelného jazyka – uvědomily si, že bez zachyceného úvodu na úspěch pomýšlet nemohou.

Hradec je papírově podstatně slabší soupeř než Chodov. V sezoně vyhrál pouze dvakrát, přičemž jednou na půdě FBŠ. Jinak ale podává dost nevyrovnané výkony. Formu patrně zanechal někde na novoročních oslavách, protože jeho výkony v roce 2017 zatím příliš netěší nikoho ze zainteresovaných Královéhradečanů. A Jihlavanky toho dokázaly využít.

Uběhlo přesně osm minut a deset sekund, když se v možná životním zápase už dvakrát zapsala do listiny střelců exsvětelská Denisa Bártová. Do konce třetiny na ni navázaly ještě dvě spoluhráčky, respektive jedna ze soupeřek. Vedení 4:1 po první dvacetiminutovce však slibovalo příjemnější utkání než to sobotní.

Druhá třetina přinesla podstatně vyrovnanější florbal. I domácí hráčky se totiž z brzkého ranního startu v deset hodin dokázaly vzpamatovat a staly se rovnocennými parťačkami na hrací ploše. Přestože měly hostující florbalistky stále o něco více ze hry, už to nebyla taková převaha jako v první třetině. Definitivní rozuzlení měla přinést závěrečná třetina. A ty, jak známo, mají černo-červené florbalistky dobré.

Svůj Den D prožívala Denisa Bártová. Dokázala totiž vsítit svou celkově čtvrtou a pátou branku v zápase, což výrazně pomohlo celému týmu. Přestřelku ve třetí periodě ovládla o jeden gól Jihlava, to ale nebylo až tak podstatné. Hlavní byl fakt, že celkově dokázaly hráčky z Vysočiny zvítězit 9:5 a udržely si tak svůj pětibodový náskok na devátém místě právě před dotírajícím desátým Hradcem. Ztráta na osmý Litvínov je zatím stále propastná, rozhodně ale ne neřešitelná. Činí totiž deset bodů.

Předzápasové pokyny zněly jasně. Holky věděly, že k úspěchu povede pouze zodpovědný výkon od první minuty. V domácím utkání proti Hradci jsme tradičně prospaly začátek, to jsme teď nechtěly dopustit. Na soupeře jsme vlétly ve velkém stylu a prakticky celý zápas měly hru pod kontrolou. Slabších chvilek bylo minimum, za což zaslouží holky pochvalu. Parádně se zápas vydařil Denče Bártové, která i s trochou štěstěny dokázala pětkrát skórovat. Její góly nám moc pomohly,“ uznale hodnotila zápas na východu Čech trenérka Zuzana Trávníková. 

 Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Ve druhé části letní přípravy se opět vydáme na společné soustředění. To se bude konat stejně jako v ...
Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

V sobotu se náš mužský tým představil ve sportovní hale v Třeboni, kde je čekal souboj s rezervním tý ...
Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Poslední únorová sobota nabídla další dvě utkání našeho juniorského týmu, ...
Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

V neděli 3. února se juniorský tým vydal k dalším ligovým utkáním do Žďáru nad Sá ...
Z Třeště se junioři vrací se třemi body!

Z Třeště se junioři vrací se třemi body!

V neděli čekal na juniorský tým první ligový turnaj v tomto roce. Nejprve došlo ke střetnutí s nevyzpytateln ...
Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Letošní nebývale vyrovnanou Ligu dorostenek ovládly naše holky. Na posledním turnaji první tři t&yacu ...
Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Juniorky porazily Hradec Králové a navázaly na povedený florbalový víkend v Novém Veselí. Trad ...
Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Poslední dvě utkání 1.ligy juniorek před vánoční pauzou přineslo dvojí brněnské derby. Juniorky obě o ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

V neděli odehráli starší žáci v Třebíči poslední ligový turnaj, nyní je čeká nadstavbov ...
Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Naše víkendy jsou již tradičně plné dětských turnajů. I tentokrát tomu nebylo jinak, hned šestice tým ...
Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

V termínu od 4. do 8. března mají děti na Vysočině vyhlášeny jarní prázdniny. Připomínáme, že ...
Souhrn víkendových ligových utkání

Souhrn víkendových ligových utkání

Starší žáci se v neděli představili v rámci druhého koše v domácí hale v Dolní Cerekvi. ...
Mládež se o víkendu představila v rámci celého kraje

Mládež se o víkendu představila v rámci celého kraje

Další víkend plný florbalu je za námi. Během něj se na hřištích v rámci celého kraje př ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.