NÁBOR 2019             Čtveřice mládežnických týmů v akci po celé Vysočině

O tomto víkendu měla naše mládež napilno. Dorostenci se představili "doma" v Jihlavě, dorostenky vyrazily do Žďáru nad Sázavou, kde je stejně jako dorostence čekalo derby, mladší žáci vyjeli do Třebíče a přípravka do Pelhřimova.

DOROSTENCI

Dorostenci tentokráte nikam zajíždět nemuseli na svém "domácím" turnaji vyzvali městského rivala z SK Jihlava a následně pak PSKC Okříšky. Derby bylo od samého začátku ve vysokém tempu. Oba týmy se chtěly ukázat v co nejlepším světle. První dvě části utkání proběhly bez branek, ale šancí bylo hodně! V poslední části tak došlo k rozuzlení zápletky a SK Jihlava se hned na začátku dostala do vedení, které pak navýšila na 3:0. Čestnou trefu po hezké kombinaci do prázdné branky tak za FBŠ Jihlava obstarala Lenka Zelingerová. Koneční stav utkání tak byl 3:1 pro SK Jihlava.

‘‘Když porovnáme toto utkání s utkáním z minulého turnaje, vidíme obrovské zlepšení. Mám velkou radost z toho, že se nám podařilo do mladého týmu plného žáků, zařadit také dorostenky, které ukázaly velký přehled a herní kvalitu. Zápas měl všechno, co měl mít. Mrzí mě však jedna věc, a to absence střelby. I to, že se dvě třetiny hrálo bez branek o lecčem svědčí. Každopádně zápas hraný na maximum, více takových, protože díky nim se hráči stávají silnějšími a získávají zkušenosti.‘‘ Zhodnotil utkání trenér dorostenců Čížek.

 
Od 13 hodin se pak dorostenci utkali s celkem z Okříšek. Ti přijeli na turnaj v poněkud oslabené sestavě, ale to nic neubralo na houževnatosti hráčů. Do vedení se sice dostala FBŠ Jihlava, když krásnou kombinaci zakončil Tobík Stránský. Ale Okříšky dokázaly ještě do konce první části otočit vývoj utkání na 1:2. Druhá třetina byla v poněkud nižším tempu. Okříšky se však díky ojedinělým akcím dokázaly dostat do dvoubrankového vedení 2:4. Avšak ve třetí části se teprve děly věci! Okříšky se nejdříve dostaly do vedení 3:6, ale poté začala úřadovat první formace ve složení Šulová - Žďánský, Seemannová – Dibelka – Zelingerová. Ta dokázala během 3 minut využít přesilovou hru a přidat ještě další dvě branky! Za nerozhodného stavu 6:6 padla ještě pravděpodobně jedna branka, odraz od zadní tyčky rozhodčí neviděli a tak utkání skončilo remízou a oba celky si tak body podělily.
 
‘‘Začátek zápasu se nám povedl. Dokázali jsme hrát aktivně a zaslouženě jsme šli do vedení po krásné brance Stránského. Poté jsme se ale nechali uspat hrou soupeře a z toho pak začaly plynout chyby, za které jsme platili. Ke konci zápasu se nám povedlo po velkém tlaku srovnat a uhájit alespoň bod. Mrzí mě, že jsme nedokázali vybojovat více bodů, protože kvalitou jsme naše soupeře předčili. Na druhou stranu už s kolegou víme, kde nás nejvíce tlačí bota. Na další turnaj se tak budeme moci zase o něco lépe připravit.‘‘ Dodává trenér Čížek.

Foto z jihlavského turnaje najdete >>> ZDE

 
DOROSTENKY
Své derby odehrály i dorostenky, a to na neutrální půdě, ve Žďáře nad Sázavou. Utkání začalo lépe pro děvčata z FBŠ, když se rychle ujala vedení 2:0. V průběhu druhé části si však nejdříve vedení vzalo SK a následně skončila prostřední část za nerozhodného stavu 4:4! Zápletku tak musela objasnit až poslední část. V ní byly šťastnější hráčky z SK, když se jim podařilo vsítit vítěznou branku na 5:4. Na tom již nezměnila ani závěrečná power-play. Poprvé v historii tak jihlavské derby poznalo jiného vítěze.
 
Ve druhém zápase vyzvala děvčata soupeřky z Tábora. Zápas měl od začátku celkem jednostranný průběh. Tábor ale nenechával nic zadarmo. Dorostenky nakonec zvítězily v poměru 8:0 a Monča Majzlíková si připsala čisté konto. V tabulce se nyní nacházejí na nezvyklé třetí příčce, na čelo však ztrácí pouhé tři body.

‘‘V neděli jsme se utkali s rivalkami z Jihlavy, mladý týmy s řadou nových tváří neudržel koncentraci a dobrý vstup do utkání. Po ztrátě vedení podržela svůj tým brankařka SK Václavková. Náš tým tak v napjatém derby poprvé utrpěl velmi těsnou prohru s dorostenkami z SK Jihlava. Ve druhém zápase jsme se uklidnili a zvedli hlavy. Díky celkově zlepšenému výkonu jsme dokázali vybojovat 3 body a zaslouženou výhru. Určitě se naší bojovností budeme inspirovat do dalších turnajů.‘‘


MLADŠÍ ŽÁCI
Další zápasy odehráli i naši mladší žáci. Ti tentokráte vyrazili do Třebíče. V sobotu nejdříve ve variantě 5+1 a v neděli pak ve variantě 3+1. A jak sám zhodnotil trenér, větší prostor při hře 3 na 3 seděl klukům o něco více.

‘‘První hrací den se nám vůbec nevydařil. Všude jsme byli pozdě, hodně jsme se trápili a náš celkový týmový výkon měl hodně daleko k naší představě. Na druhý den už jsme se naštěstí všichni správně vyspali a hned v prvním utkání kluci ukázali charakter a otočili zápas proti velmi silné Třebíči ze stavu 1:5 na 6:5. Toto utkání nás nakoplo a celý turnaj jsme poté odehráli, jak nejlépe jsme mohli. Občas jsme se sice trápili v koncovce, hlavně ve druhém zápase. Ale jinak jsme každý zápas odehráli na maximum a musím za to kluky pochválit. Je radost sledovat, že se s každým turnajem všichni posouváme. Klukům i rodičům za celý turnaj děkuji a už se těším na ten další.‘‘ Řekl k turnaji trenér Filip Kolář.
 

PŘÍPRAVKA
Tak už i nejmenší zástupci FBŠ Jihlava zahájili sezónu, a to turnajem v Pelhřimově. Kluci po třech vítězstvích ovládli skupinu a vyhlíželi soupeře do vyřazovací fáze turnaje. Toho získali v družstvu našich holčiček, které po dvou vítězstvích a jedné porážce obsadily druhé místo ve skupině.

Semifinále tedy přineslo derby, které mělo skvělý náboj. Holčičky se ujaly rychle vedení 0:1, ale kluci zabrali a otočili stav na 3:1. Děvčata se ale nevzdala a v poslední minutě dvěma brankami vyrovnaly a vynutily si rozhodnutí v samostatných nájezdech. I ty byly vyrovnané a rozhodla až šestá série, kdy se radovaly FBŠ Girls!

Kluci tak nastoupili do boje o třetí místo s Pacovem, který ve skupině porazili. Bohužel se nedařilo střelecky a Pacov tak oplatil porážku a nechal naše nejmenší na pěkném 4. místě.
Děvčata nastoupila ve finále proti Pelhřimovu, kterému ve skupině podlehla. Ve finále se děvčata zlepšila a bojovala až do konce. Na výhru to zatím ale ani tentokrát nestačilo a získala tak krásné 2. místo.

Holky i kluci se skvěle bavily a těší se na další turnaj, kde budou moci nasbírat další florbalové radosti a zkušenosti.


Za skvělé fotky z turnaje, které si můžete prohlédnout ZDE, děkujeme Lence Brožové!Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Ve druhé části letní přípravy se opět vydáme na společné soustředění. To se bude konat stejně jako v ...
Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

V sobotu se náš mužský tým představil ve sportovní hale v Třeboni, kde je čekal souboj s rezervním tý ...
Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Poslední únorová sobota nabídla další dvě utkání našeho juniorského týmu, ...
Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

V neděli 3. února se juniorský tým vydal k dalším ligovým utkáním do Žďáru nad Sá ...
Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Letošní nebývale vyrovnanou Ligu dorostenek ovládly naše holky. Na posledním turnaji první tři t&yacu ...
Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Juniorky porazily Hradec Králové a navázaly na povedený florbalový víkend v Novém Veselí. Trad ...
Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Poslední dvě utkání 1.ligy juniorek před vánoční pauzou přineslo dvojí brněnské derby. Juniorky obě o ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Na konci dubna čekají vybrané kategorie tradiční rodičovské schůzky. Níže naleznete jejich harmonogram a zár ...
Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

V neděli odehráli starší žáci v Třebíči poslední ligový turnaj, nyní je čeká nadstavbov ...
Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Naše víkendy jsou již tradičně plné dětských turnajů. I tentokrát tomu nebylo jinak, hned šestice tým ...
Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

V termínu od 4. do 8. března mají děti na Vysočině vyhlášeny jarní prázdniny. Připomínáme, že ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.