NÁBOR 2019             Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s Vítkovicemi a Ostravou i krátká návštěva v Polsku. Domů se vrátily pozdě v noci a posílené a cenné zkušenosti i vlastní sebepoznání.


1. SC TEMPISH Vítkovice - FBŠ Jihlava 9:3 (1:1, 4:2, 4:0)
branky: 15. Michaela Kubečková, 26. Michaela Kubečková, 29. Michaela Kubečková, 35. Nikola Liberdová, 39. Vlaďka Maděrová, 45. Nikola Liberdová, 48. Natálie Hurníková, 53. Dominika Buczek, 54. Viktorie Martináková - 15. Kateřina Seemannová, 26. Kateřina Seemannová, 34. Karolína Judová; rozhodčí: Martin Müller - Michal Nehera; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 12 - Natálie Vančurová 30.
 
Po nedělním triumfu na pražskými Tigers, čekal hned následující sobotu na juniorky neméně silný soupeř. Vítkovické rytířky. Ostravský velkoklub, nově posílený o polský talent Dominiku Buczek. Snad dlouhá cesta na východ, způsobila poněkud vlažný a unavený vstup do utkání. Navzdory tomu, naše holky držely se soupeřkami krok. Vlastně, mnohém víc. Hrály vyrovnanou partii s jedním nejlepších týmů soutěže. Vítkovický tým si zřejmě vzal varování k srdci a postavil do utkání nejsilnější sestavu.
Ve 14. minutě otevřela střelecký účet utkání Káťa Seemannová a tím i vedení na jihlavskou stranu. Bohužel radost trvala jen několik desítek vteřin, to když se prosadila domácí Kubečková. První třetina však přinesla podobný dojem, jako ta v nedělní v Dolní Cerekvi. Mohlo by to jít!
Ve druhé třetině se scénář otočil. Domácí rytířky se více tlačily do útoku, a dvakrát se ujaly vedení, ale na obě branky dokázaly juniorky odpovědět! Druhou trefou vyrovnala na 2:2 opět Seemannová, na třetí branku odpověděla po chybě domácí obrany Kája Judová. Několik minut před koncem druhé části tak bylo skóre stále vyrovnané. Bohužel už po několikáté vydrželo jen necelou minutu, poté přidaly Vítkovice další dvě branky a poprvé odskočily na rozdíl dvou branek.
Před závěrečnou částí panovalo v jihlavské šatně velké odhodlání poprat se o výsledek sobotního utkání a navázat na předchozí výkony. Bohužel po pěti minutách zmrazila jihlavanky domácí Liberdová šestou brankou a později pečetila Maděrová. Od té chvíle už chybělo odhodlání a vůle. V samotném závěru padly ještě dvě slepené branky během 15 vteřin. Ty už však jen zkazily optický dojem a výsledek utkání. Ten je však jen optický.
Sobotní utkání potvrdilo, že v posledních sezónách se nám ve vítkovické Dubině hraje dobře, samotný výkon snesl poměrně vysoká měřítka a potvrdil rostoucí formu našich juniorek. Nebýt ztráty koncentrace v několika momentech zápasu, byla reálná šance bojovat v utkání o další ligové body.
 
 
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - FBŠ Jihlava 8:3 (3:0, 1:2, 4:1)
branky: 3. Sandra Kostková, 18. Vendula Maroszová, 20. Michaela Středulová, 21. Pavla Lišková, 49. Vendula Maroszová, 57. Michaela Středulová, 59. Vendula Maroszová, 60. Kristýna Kupcová - 38. Karolína Judová, 38. Pavlína Boudná, 46. Lenka Zelingerová; rozhodčí: Lukáš Křivánek - Břetislav Staněk; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 56; zásahy brankářů: Martina Schoupalová 35 - Natálie Vančurová 16.
 
Nedělní utkání slibovalo jiný scénář. Ačkoliv domácí FBC bylo v tabulce o několik bodů výše a vedlo si v prvních kolech o něco lépe než #HOLKYzVYSOCINY, ale jistě se nedalo hovořit o jasném favoritovi.
Do utkání vstoupily juniorky velmi dobře, byly aktivnějším týmem a šance přicházely jedna za druhou. Bohužel s velkou útočnou chutí, také zůstala okénka v naší obraně. Podle starého hesla „nedáš, dostaneš“ nás domácí potrestaly hned ve 3. minutě první inkasovanou brankou. Chuť však holky měly enormní a tak dál tlačily na domácí obranu. Výsledek? Celou první třetinu jsme „hrály florbal“ a FBC dávalo branky. V první třetině přišly tři ojedinělé šance a bohužel také tři branky. Ta třetí pouhých 30 vteřin před koncem úvodní třetiny. Ta mrzela dvojnásob. Neuvěřitelná škola v efektivitě a zároveň těžká zkouška psychiky jihlavských hráček.
 
Jak špatně skončila první třetina, tak zle pokračovala ta druhá. Po 29 vteřinách padla již čtvrtá branka do naší sítě. Sport někdy není spravedlivý a občas i krutý. Neděle v Ostravě prostě byla „den blbec“ a juniorky procházely krutou zkouškou. Obraz hry se navzdory tomu příliš neměnil, domácí obrana byla pod těžkým tlakem a kromě nespočtu šancí, často zvonily tyčky. Nic to nebylo platné, domácí branka byla zakletá a domácí brankářka místy snad i čarovala.
Kouzlo zlomila až v 38. minutě Kája Judová, když si protáhla své střídání a z posledních sil protlačila míček poprvé za brankovou čáru! Radost naší střídačky v tu chvíli lze jen těžko popsat. A taky velká úleva. Když za 32 vteřin otřela Nela Kotačková svoji střelu o Pavlínu Boudnou, která tečovala míček podruhé do ostravské branky, padající kámen z jihlavských srdcí musel být slyšet kilometry daleko. Jsme zpátky, hecovaly se hráčky mezi sebou!
 
Rozdíl dvou branek a ještě celá třetina na vyrovnání? To už vypadalo mnohem lépe. Když se ve 46. minutě prosadila také Lenka Zelingerová, nalila spoluhráčkám do oběhu litry optimismu. Bohužel tohle drama a velmi povedený a odhodlaný výkon nakonec neskončil happy-endem. Nechybělo mnoho a na vyrovnání bylo hned několik šancí, byla to bohužel opět domácí Ostrava, kdo ukázal, jak je třeba nakládat se šancemi. Tu rozhodující si navíc soupeřky nepřipravily, přišla tak trochu sama. Podklouznutí a odskočení míčku nabídlo nečekanou šanci domácí kanonýrky Středulové, ta tváří v tvář Vančurové nezaváhala. 5:3!
Stále zbývalo 12 minut a nikdo to nechtěl vzdát, výsledek byl tolik krutý a snad i nezasloužený. A tak se dřelo dál, chvílemi to byl ukázkový hokejový zámek a kolotoč okolo domácí svatyně, útočnému představení však stále chybělo to nejdůležitější, branky. A protože domácí si držely neuvěřitelnou efektivitu, nemohlo to asi tentokrát skončit jinak. V 57. minutě inkasovaly juniorky po šesté, o chvíli později potrestala zbytečné vyloučení Zelingerové domácí Maroszová. V poslední minutě padla poslední branka, osmá do naší branky, tak trochu symbolicky vzápětí, kdy Seemannová po několikáté orazítkovala břevno domácí branky. Statistici napočítali 38 střel na domácí branku, místy drtivý tlak, a dobrých šancí na dvě podobné utkání. Efektivita v zakončení však byla zcela v rukou domácích a dala by se snad i vyučovat na některé z místních univerzit.

„Bylo by velmi liché říct, že s 0 body to byl neúspěšný víkend. Já se na to dívám spíš přes výkony holek.  A ty jdou v poslední době jednoznačně nahoru. Za to je třeba holky pochválit! Prokázaly velkou vůli a chuť se zlepšovat, bojovaly.  Držíme se naší cesty a budeme dál poctivě pracovat. Pro nás je podzimní část o přípravě a rozvoji hráček, výsledky nás začnou zajímat až teprve na jaře. Tam budeme připravení uspět v každém zápase,“ komentoval ostravský víkend trenér Michal Peterka


Další utkání jsou na programu za 14 dnů... Opět se juniorky vrací na domácí půdu a přivítají MLadou Boleslav a Liberec. PŘIJĎTE HOLKY PODPOŘIT V DALŠÍCH PRVOLIGOVÝCH BOJÍCH!

sobota 17. 11., od 19:30 hod. v SH Dolní Cerekev
FBŠ Jihlava - Florbalová akademie MB
 
neděle 18. 11., od 12:15 hod. v SH Dolní Cerekev
FBŠ Jihlava - FBC Liberec

 Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Ve druhé části letní přípravy se opět vydáme na společné soustředění. To se bude konat stejně jako v ...
Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

V sobotu se náš mužský tým představil ve sportovní hale v Třeboni, kde je čekal souboj s rezervním tý ...
Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Poslední únorová sobota nabídla další dvě utkání našeho juniorského týmu, ...
Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

V neděli 3. února se juniorský tým vydal k dalším ligovým utkáním do Žďáru nad Sá ...
Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Letošní nebývale vyrovnanou Ligu dorostenek ovládly naše holky. Na posledním turnaji první tři t&yacu ...
Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Juniorky porazily Hradec Králové a navázaly na povedený florbalový víkend v Novém Veselí. Trad ...
Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Poslední dvě utkání 1.ligy juniorek před vánoční pauzou přineslo dvojí brněnské derby. Juniorky obě o ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Na konci dubna čekají vybrané kategorie tradiční rodičovské schůzky. Níže naleznete jejich harmonogram a zár ...
Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

V neděli odehráli starší žáci v Třebíči poslední ligový turnaj, nyní je čeká nadstavbov ...
Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Naše víkendy jsou již tradičně plné dětských turnajů. I tentokrát tomu nebylo jinak, hned šestice tým ...
Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

V termínu od 4. do 8. března mají děti na Vysočině vyhlášeny jarní prázdniny. Připomínáme, že ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.