NÁBOR 2019             Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s Vítkovicemi a Ostravou i krátká návštěva v Polsku. Domů se vrátily pozdě v noci a posílené a cenné zkušenosti i vlastní sebepoznání.


1. SC TEMPISH Vítkovice - FBŠ Jihlava 9:3 (1:1, 4:2, 4:0)
branky: 15. Michaela Kubečková, 26. Michaela Kubečková, 29. Michaela Kubečková, 35. Nikola Liberdová, 39. Vlaďka Maděrová, 45. Nikola Liberdová, 48. Natálie Hurníková, 53. Dominika Buczek, 54. Viktorie Martináková - 15. Kateřina Seemannová, 26. Kateřina Seemannová, 34. Karolína Judová; rozhodčí: Martin Müller - Michal Nehera; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Viktorie Karasová 12 - Natálie Vančurová 30.
 
Po nedělním triumfu na pražskými Tigers, čekal hned následující sobotu na juniorky neméně silný soupeř. Vítkovické rytířky. Ostravský velkoklub, nově posílený o polský talent Dominiku Buczek. Snad dlouhá cesta na východ, způsobila poněkud vlažný a unavený vstup do utkání. Navzdory tomu, naše holky držely se soupeřkami krok. Vlastně, mnohém víc. Hrály vyrovnanou partii s jedním nejlepších týmů soutěže. Vítkovický tým si zřejmě vzal varování k srdci a postavil do utkání nejsilnější sestavu.
Ve 14. minutě otevřela střelecký účet utkání Káťa Seemannová a tím i vedení na jihlavskou stranu. Bohužel radost trvala jen několik desítek vteřin, to když se prosadila domácí Kubečková. První třetina však přinesla podobný dojem, jako ta v nedělní v Dolní Cerekvi. Mohlo by to jít!
Ve druhé třetině se scénář otočil. Domácí rytířky se více tlačily do útoku, a dvakrát se ujaly vedení, ale na obě branky dokázaly juniorky odpovědět! Druhou trefou vyrovnala na 2:2 opět Seemannová, na třetí branku odpověděla po chybě domácí obrany Kája Judová. Několik minut před koncem druhé části tak bylo skóre stále vyrovnané. Bohužel už po několikáté vydrželo jen necelou minutu, poté přidaly Vítkovice další dvě branky a poprvé odskočily na rozdíl dvou branek.
Před závěrečnou částí panovalo v jihlavské šatně velké odhodlání poprat se o výsledek sobotního utkání a navázat na předchozí výkony. Bohužel po pěti minutách zmrazila jihlavanky domácí Liberdová šestou brankou a později pečetila Maděrová. Od té chvíle už chybělo odhodlání a vůle. V samotném závěru padly ještě dvě slepené branky během 15 vteřin. Ty už však jen zkazily optický dojem a výsledek utkání. Ten je však jen optický.
Sobotní utkání potvrdilo, že v posledních sezónách se nám ve vítkovické Dubině hraje dobře, samotný výkon snesl poměrně vysoká měřítka a potvrdil rostoucí formu našich juniorek. Nebýt ztráty koncentrace v několika momentech zápasu, byla reálná šance bojovat v utkání o další ligové body.
 
 
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - FBŠ Jihlava 8:3 (3:0, 1:2, 4:1)
branky: 3. Sandra Kostková, 18. Vendula Maroszová, 20. Michaela Středulová, 21. Pavla Lišková, 49. Vendula Maroszová, 57. Michaela Středulová, 59. Vendula Maroszová, 60. Kristýna Kupcová - 38. Karolína Judová, 38. Pavlína Boudná, 46. Lenka Zelingerová; rozhodčí: Lukáš Křivánek - Břetislav Staněk; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 56; zásahy brankářů: Martina Schoupalová 35 - Natálie Vančurová 16.
 
Nedělní utkání slibovalo jiný scénář. Ačkoliv domácí FBC bylo v tabulce o několik bodů výše a vedlo si v prvních kolech o něco lépe než #HOLKYzVYSOCINY, ale jistě se nedalo hovořit o jasném favoritovi.
Do utkání vstoupily juniorky velmi dobře, byly aktivnějším týmem a šance přicházely jedna za druhou. Bohužel s velkou útočnou chutí, také zůstala okénka v naší obraně. Podle starého hesla „nedáš, dostaneš“ nás domácí potrestaly hned ve 3. minutě první inkasovanou brankou. Chuť však holky měly enormní a tak dál tlačily na domácí obranu. Výsledek? Celou první třetinu jsme „hrály florbal“ a FBC dávalo branky. V první třetině přišly tři ojedinělé šance a bohužel také tři branky. Ta třetí pouhých 30 vteřin před koncem úvodní třetiny. Ta mrzela dvojnásob. Neuvěřitelná škola v efektivitě a zároveň těžká zkouška psychiky jihlavských hráček.
 
Jak špatně skončila první třetina, tak zle pokračovala ta druhá. Po 29 vteřinách padla již čtvrtá branka do naší sítě. Sport někdy není spravedlivý a občas i krutý. Neděle v Ostravě prostě byla „den blbec“ a juniorky procházely krutou zkouškou. Obraz hry se navzdory tomu příliš neměnil, domácí obrana byla pod těžkým tlakem a kromě nespočtu šancí, často zvonily tyčky. Nic to nebylo platné, domácí branka byla zakletá a domácí brankářka místy snad i čarovala.
Kouzlo zlomila až v 38. minutě Kája Judová, když si protáhla své střídání a z posledních sil protlačila míček poprvé za brankovou čáru! Radost naší střídačky v tu chvíli lze jen těžko popsat. A taky velká úleva. Když za 32 vteřin otřela Nela Kotačková svoji střelu o Pavlínu Boudnou, která tečovala míček podruhé do ostravské branky, padající kámen z jihlavských srdcí musel být slyšet kilometry daleko. Jsme zpátky, hecovaly se hráčky mezi sebou!
 
Rozdíl dvou branek a ještě celá třetina na vyrovnání? To už vypadalo mnohem lépe. Když se ve 46. minutě prosadila také Lenka Zelingerová, nalila spoluhráčkám do oběhu litry optimismu. Bohužel tohle drama a velmi povedený a odhodlaný výkon nakonec neskončil happy-endem. Nechybělo mnoho a na vyrovnání bylo hned několik šancí, byla to bohužel opět domácí Ostrava, kdo ukázal, jak je třeba nakládat se šancemi. Tu rozhodující si navíc soupeřky nepřipravily, přišla tak trochu sama. Podklouznutí a odskočení míčku nabídlo nečekanou šanci domácí kanonýrky Středulové, ta tváří v tvář Vančurové nezaváhala. 5:3!
Stále zbývalo 12 minut a nikdo to nechtěl vzdát, výsledek byl tolik krutý a snad i nezasloužený. A tak se dřelo dál, chvílemi to byl ukázkový hokejový zámek a kolotoč okolo domácí svatyně, útočnému představení však stále chybělo to nejdůležitější, branky. A protože domácí si držely neuvěřitelnou efektivitu, nemohlo to asi tentokrát skončit jinak. V 57. minutě inkasovaly juniorky po šesté, o chvíli později potrestala zbytečné vyloučení Zelingerové domácí Maroszová. V poslední minutě padla poslední branka, osmá do naší branky, tak trochu symbolicky vzápětí, kdy Seemannová po několikáté orazítkovala břevno domácí branky. Statistici napočítali 38 střel na domácí branku, místy drtivý tlak, a dobrých šancí na dvě podobné utkání. Efektivita v zakončení však byla zcela v rukou domácích a dala by se snad i vyučovat na některé z místních univerzit.

„Bylo by velmi liché říct, že s 0 body to byl neúspěšný víkend. Já se na to dívám spíš přes výkony holek.  A ty jdou v poslední době jednoznačně nahoru. Za to je třeba holky pochválit! Prokázaly velkou vůli a chuť se zlepšovat, bojovaly.  Držíme se naší cesty a budeme dál poctivě pracovat. Pro nás je podzimní část o přípravě a rozvoji hráček, výsledky nás začnou zajímat až teprve na jaře. Tam budeme připravení uspět v každém zápase,“ komentoval ostravský víkend trenér Michal Peterka


Další utkání jsou na programu za 14 dnů... Opět se juniorky vrací na domácí půdu a přivítají MLadou Boleslav a Liberec. PŘIJĎTE HOLKY PODPOŘIT V DALŠÍCH PRVOLIGOVÝCH BOJÍCH!

sobota 17. 11., od 19:30 hod. v SH Dolní Cerekev
FBŠ Jihlava - Florbalová akademie MB
 
neděle 18. 11., od 12:15 hod. v SH Dolní Cerekev
FBŠ Jihlava - FBC Liberec

 Všechny týmy se po 60 dnech opět vrací do tréninku!

Všechny týmy se po 60 dnech opět vrací do tréninku!

Po více než 60 dnech bez možnosti společného sportování způsobené pandemií COVID-19 se konečně vrac&iacut ...

CELOKLUBOVÁ SOUTĚŽ V OBDOBÍ NOUZOVÉHO STAVU

CELOKLUBOVÁ SOUTĚŽ V OBDOBÍ NOUZOVÉHO STAVU

Jakkoliv je současná situace složitá, nabízí prostor pro věci, které v běžném režimu nezvládám ...
DŮLEŽITÉ: DOČASNÉ OMEZENÍ TRÉNINKOVÉ I SOUTĚŽNÍ ČINNOSTI

DŮLEŽITÉ: DOČASNÉ OMEZENÍ TRÉNINKOVÉ I SOUTĚŽNÍ ČINNOSTI

Jak jistě víte, včera 10.3. zasedala Bezpečnostní rada státu a následně Ministerstvo zdravotnictví vydalo několik m ...
Dorostenci poprvé doma, oranžová hala svědčila Bulldogs

Dorostenci poprvé doma, oranžová hala svědčila Bulldogs

Po úvodním dvojkole v České Třebové, se prvoligový program přesunul do Dolní Cerekve. Pro dorost to byla dom ...
Dorostenci se vrací do 1.ligy! Premiéru zvládli na výbornou

Dorostenci se vrací do 1.ligy! Premiéru zvládli na výbornou

Je to již hezká řádka let, kdy naposledy hrál jihlavský tým nejvyšší 1.ligu dorostenců. Nyn&ia ...
Juniorky přivezly ze

Juniorky přivezly ze "severu" čtyři body, v Liberci byly blízko druhé výhře!

Dlouhá cesta přes Mladou Boleslav do Liberec, především ale dva klíčové zápasy o udržení kontaktu s p ...
Sváteční dramatická bitva juniorek ve Střešovicích!

Sváteční dramatická bitva juniorek ve Střešovicích!

Sváteční prodloužený víkend patřil juniorkám. V sobotu je čekala dlouhá cesta do Litvínova a v neděli ...
Juniorky se z Ostravy vrátlily zklamané a bez bodů

Juniorky se z Ostravy vrátlily zklamané a bez bodů

Již tradičně patří k úvodu juniorské sezóny dlouhá cesta k ostravskému dvojutkání. Nejinak tom ...
Juniorky byly i napodruhé doma jen z poloviny úspěšné

Juniorky byly i napodruhé doma jen z poloviny úspěšné

Druhý víkend na domácí půdě, znovu jen z poloviny uspěšně a znovu zbytečně ztracené body. ...
Juniorky vstoupily do nové sezóny nejistým krokem

Juniorky vstoupily do nové sezóny nejistým krokem

Již do čtvrté sezóny na nejvyšší úrovni vstoupily tento víkend naše juniorky. Úvodn&iac ...
SEZÓNA OČIMA TRENÉRŮ: Mladší žáci a BLACK tým starších

SEZÓNA OČIMA TRENÉRŮ: Mladší žáci a BLACK tým starších

V dalším díle naší minisérie Očima trenérů se podíváme mezi mladší ž&aacu ...
Všechny týmy se po 60 dnech opět vrací do tréninku!

Všechny týmy se po 60 dnech opět vrací do tréninku!

Po více než 60 dnech bez možnosti společného sportování způsobené pandemií COVID-19 se konečně vrac&iacut ...

SEZÓNA OČIMA TRENÉRŮ: Přípravka a elévky

SEZÓNA OČIMA TRENÉRŮ: Přípravka a elévky

Pro tým přípravky a elévek byla sezóna naštěstí jen o jeden turnaj kratší. Jak sezóna p ...
CELOKLUBOVÁ SOUTĚŽ V OBDOBÍ NOUZOVÉHO STAVU

CELOKLUBOVÁ SOUTĚŽ V OBDOBÍ NOUZOVÉHO STAVU

Jakkoliv je současná situace složitá, nabízí prostor pro věci, které v běžném režimu nezvládám ...
DŮLEŽITÉ: DOČASNÉ OMEZENÍ TRÉNINKOVÉ I SOUTĚŽNÍ ČINNOSTI

DŮLEŽITÉ: DOČASNÉ OMEZENÍ TRÉNINKOVÉ I SOUTĚŽNÍ ČINNOSTI

Jak jistě víte, včera 10.3. zasedala Bezpečnostní rada státu a následně Ministerstvo zdravotnictví vydalo několik m ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Srázná 19, 586 01 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.