NÁBOR 2019             Čtyři mládežnické týmy v akci. Nejlépe se dařilo dorostenkám.

První listopadový víkend se opět nesl v duchu florbalu. Dorostenci se představili v Ledči nad Sázavou, dorostenky jely bojovat o další body do Týna nad Vltavou, starší žákyně se představily na domácím hřišti a mladší žáci se v rámci "trojkového" turnaje vydali do Pacova.

DOROSTENCI
Pravé podzimní počasí doprovázelo naše dorostence na další ligový turnaj, tentokrát do Ledče nad Sázavou, kde je v místní sportovní hale čekalo nejprve utkání s Havlíčkovým Brodem a poté po obědě duel s domácím týmem Sklo Bohemia Světlá n/S.

Utkání s Havlíčkovým Brodem začalo ve velmi vysokém tempu. Po první obdržené brance jako by kluci ožili a najednou se dostali do dvoubrankového vedení. To bohužel do konce třetiny nedokázali udržet, když se soupeř dokázal dotáhnout. Druhá část se nesla v podobném duchu, ovšem havlíčkobrodští dokázali proměňovat své šance a dostali se do vedení. To už nedokázali do konce utkání naši chlapci zvrátit a z výhry se tak mohl radovat soupeř.
"Na turnaj jsme vyrazili s naprosto netypickou sestavou pro tuto kategorii, kdy naprostou většinu tvořili starší žáci a věkový průměr našeho mužstva tak dosahoval pouhých 14 let. Věděli jsme, že hned v prvním utkání nás nečeká snadný soupeř a určitě jsme chtěli překvapit. Což se nám vlastně i podařilo, protože jsme dokázali v první třetině odskočit na rozdíl dvou branek. Bohužel nebo spíš vlastně bohudík se ukázala naše nevyzrálost a stav zápasu se otočil v náš neprospěch. Utkání musím hodnotit kladně, kdy všichni hráči makali na plno a bojovali o první výhru v sezoně. Takové zápasy jsou pro naše mladé kluky výbornou možností k získání nových a důležitých zkušeností." zhodnotil první duel šéftrenér mládeže Luboš Rauer.

Po velmi dobrém vstupu do druhého utkání, kdy se ovšem nepodařilo proměnit některé vyložené šance, se vedení ujal domácí tým ze Světlé, který dokázal dvakrát udeřit ze stejné situace. Druhá třetina byla spíše noční můrou pro naše hráče, kdy soupeř dokázal odskočit na rozdíl dalších čtyř branek. V této části se zaskvěl brankář Jonák, když zneškodnil nařízené trestné střílení. Ve třetí třetině Jihlava ožila a dokázala alespoň kosmeticky upravit nepříznivý stav utkání. Brankář svůj tým nejprve podržel skvělými zákroky, aby mu následně jeho spoluhráči poděkovali čtyřmi za sebou vstřelenými góly.
Jaký byl zápas proti Světlé z pohledu šéftrenéra Rauera, který zaskakoval na turnaji za trenéra Čížka? "Druhé utkání bylo zcela odlišné oproti tomu prvnímu. Věděli jsme, co přesně od soupeře čekat a řekli jsme si kterým chybám se musíme vyvarovat. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, ale poté jsme začali dělat přesně ty chyby, na které bylo třeba si dávat pozor. První a druhá třetina tak byly pro nás spíše noční můrou, kdy si soupeř na hřišti dělal v podstatě co chtěl. Ve třetí části jsme poté museli inkasovat další tři branky, abychom začali konečně hrát vyrovnanou partii, vytvářet si gólové šance a ty pak následně proměňovat. Hráči ukázali, že když opravdu chtějí makat na plno, tak poté se i v takto mladém věku dokáží rovnat starším klukům. Bohužel kaňkou na tomto utkání je pro mne chování některých hráčů, kteří si dostatečně neváží této velké příležitosti nastupovat za starší kategorii. Turnaj nám všem alespoň ukázal, na kterých věcech musíme společně zapracovat a zlepšit je." 

DOROSTENKY
Na další turnaj v rámci 1. ligy dorostenek vycestovaly naše hráčky do Týna nad Vltavou, kde je čekaly další dva zápasy. V prvním zápase změřily síly s týmem Sklo Bohemia Světlá n/S., který se se stejným bodovým ziskem dělil o ligovou příčku právě s naším týmem. Do utkání vstoupila lépe Jihlava, když se dostala do dvoubrankového vedení. Následně stav utkání snižovala Káťa Moravcová, která zprávě ze Světlé střídavě hostuje v našem týmu juniorek. O tohoto momentu ovšem převzal iniciativu náš tým a podařilo se mu vstřelit dalších pět branek. Ve třetí třetině se snažily soupeřky ještě stav utkání zdramatizovat, ale dvě obdržené branky byly spíše kosmetickou úpravou skóre. Naše hráčky se tak mohly radovat z cenné výhry a dalších tří bodů do ligové tabulky.

Následoval druhý zápas proti týmu Tygřice Mladých Nadějí. Utkání začalo velmi opatrně a první třetina se nešla spíše ve vzájemném „oťukávání“ obou týmu. Když se dvakrát dokázala prosadit Dvořáková, tak připadlo vedení v utkání ve druhé třetině na naši stranu. Mohli jsme tak s klidným pocitem nastoupit do třetí části a pohlídat si její průběh. Bohužel to se úplně nepodařilo, když soupeřky dokázaly vstřelit tři branky. Na konci utkání se mohl nakonec radovat právě tým Mladých Nadějí, kterému se podařilo vstřelit o jednu branku více. V současné době patří našim dorostenkám průběžné druhé místo v ligové tabulce, kdy ztrácejí pouhý bod na tým Hipposu ze Žďáru nad Sázavou. Se stejným počtem dvanácti bodů se ovšem dělí o svou příčku s týmem Spartaku Pelhřimov a Skla Bohemia Světlá n/S.. 

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

V první listopadovou neděli se na domácím hřišti v Dolní Cerekvi měli možnost představit starší žákyně v rámci své ligy. V pořadí již druhý turnaj přinesl nejprve duel s týmem SK Jihlava, poté se Spartakem Pelhřimov a následně se Sklo Bohemia Světlá n/S.
V rámci trojkového florbalu (systém 3+1, pozn. redakce) sehrála naše děvčata velmi pohledná a na góly bohatá utkání. V prvním duelu s SK se hra přelévala z jedné strany na druhou a nesla se v duchu - každý chvilku tahá pilku. Druhý zápas se Spartakem byl od začátku velmi vyrovnaný, ale bohužel jsme na soupeře nakonec nestačili. Poslední zápas proti Světlé jsme začali velmi dobře a přidali krásné góly.
Celkem se představilo na turnaji děvět hráček a jedna gólmanka. Z důvodu absence stále brankářky se naše hráčky na tomto postu točí a velkým překvapením mezi třemi tyčemi tak dnes byl výkon Darči Šloufové, která předváděla velmi hezké zákroky.
Hráčky v poli se ovšem také velmi snažily, bojovaly na hřišti o každý centimetr, vzájemně se podporovaly a ve hře předváděly krásné akce.
"Věřím, že si holky užily turnaj stejně jako já a odnesly si spoustu nových zkušeností. Oproti minulému turnaji je vidět, jak se hráčky zlepšují v jednotlivých dovednostech a mají chuť na sobě dále pracovat, což je velmi dobrá zpráva a mám radost. Zároveň bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří dnes přišli podpořit naše hráčky do Dolní Cerekve, bez Vaší podpory by to nešlo!" komentoval turnaj šéftrenér mládeže Rauer Luboš.

MLADŠÍ ŽÁCI
Naše mladé naděje čekal další turnaj v rámci přeboru Vysočiny, kdy se na trojkovém florbalu představili v pacovské sportovní hale. Zde je čekaly zápasy s týmy Spartaku Pelhřimov, týmem SK Jihlava a týmem Pacovští Honzíci.
"Kluci hráli na turnaji suprově. Jen to štěstí nestálo tolik při nás, když jsme si dokázali vytvářet gólové šance, ale už jsme měli problém s tím je proměnit. Je radost sledovat, že se s každým turnajem všichni posouváme. Klukům i rodičům za celý turnaj děluji a už se těším na ten další." řekl k turnaji trenér Martin Zavadil.Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Ve druhé části letní přípravy se opět vydáme na společné soustředění. To se bude konat stejně jako v ...
Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

V sobotu se náš mužský tým představil ve sportovní hale v Třeboni, kde je čekal souboj s rezervním tý ...
Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Poslední únorová sobota nabídla další dvě utkání našeho juniorského týmu, ...
Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

V neděli 3. února se juniorský tým vydal k dalším ligovým utkáním do Žďáru nad Sá ...
Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Letošní nebývale vyrovnanou Ligu dorostenek ovládly naše holky. Na posledním turnaji první tři t&yacu ...
Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Juniorky porazily Hradec Králové a navázaly na povedený florbalový víkend v Novém Veselí. Trad ...
Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Poslední dvě utkání 1.ligy juniorek před vánoční pauzou přineslo dvojí brněnské derby. Juniorky obě o ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Na konci dubna čekají vybrané kategorie tradiční rodičovské schůzky. Níže naleznete jejich harmonogram a zár ...
Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

V neděli odehráli starší žáci v Třebíči poslední ligový turnaj, nyní je čeká nadstavbov ...
Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Naše víkendy jsou již tradičně plné dětských turnajů. I tentokrát tomu nebylo jinak, hned šestice tým ...
Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

V termínu od 4. do 8. března mají děti na Vysočině vyhlášeny jarní prázdniny. Připomínáme, že ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.