Junioři změřili síly s reprezentací Thajska!

V podvečer neděle 18. listopadu bylo v kutnohorské sportovní hale Klimeška odehráno přátelské utkání mezi naším juniorským týmem a florbalovou reprezentací Thajska, která se zde připravuje na blížící se Mistrovství světa v Praze.
 
Jak již bylo zmíněno, tak se florbalová reprezentace Thajska připravuje právě v Kutné Hoře na blížící se Mistrovství světa, které se odehraje v Praze. Náš soupeř odehrál již jedno přípravné utkání a to konkrétně s domácím týmem mužů z FBC Kutná Hora, které vyznělo lépe právě pro tým z Asie. Tým vedený singapurským trenérem Kennethem Kohem dokázal ve své kvalifikační skupině vybojovat druhé místo a společně s Austrálií, Singapurem a Japonskem se tak bude moci účastnit největšího florbalového svátku, který se tentokrát odehraje v Praze.

Před samotným vzájemným duelem vyvstalo několik otázek, kdy se nejvíce opakovala jedna a ta samá – jak se vlastně podaří domluvit takové mimořádné utkání? „Věděli jsme již nějaký čas, že se bude reprezentace Thajska připravovat na MS právě v České republice, ale zásadní informací pro nás bylo, kde bude její základna. Nakonec bylo rozhodnuto pro Kutnou Horu a od zveřejnění této informace jsme začali plánovat, že bychom se chtěli s tímto týmem střetnout. Věděli jsme, že bude Thajsko shánět soupeře pro sehrání přípravných utkání. Díky našim některým společným kontaktům v Kutné Hoře se nám nakonec podařilo jeden zápas domluvit právě proti našemu juniorskému týmu. Neskutečně moc si této možnosti vážíme!“ vysvětlil šéftrenér mládeže a zároveň hlavní trenér juniorů Luboš Rauer.

Jelikož se jednalo o velmi netradiční a zároveň prestižní utkání, tak se realizační tým rozhodl doplnit hráčský kádr o další posily. Součástí týmu tak byli společně s juniory a dorostenci i vybraní hráči našeho mužského A-týmu (Novák, Nevoral a Seidl) a z krajské reprezentace dorostenců Kraje Vysočiny (Polách, Kuchyňa, Venzhöfer). „Jsem moc rád, že jsem si mohl takové utkání zahrát. Chtěl bych poděkovat za tuhle příležitost a obrovskou zkušenost do budoucna.“ komentoval Tomáš Kuchyňa z týmu PSKC Okříšky.

Sestava:
Jonák Matěj, Kalina Patrik – Dvořák Lukáš, Polách Patrik, Novák Martin, Venzhöfer Václav – Dibelka Tomáš, Kuchyňa Tomáš, Mopils Mojmír, Nevoral Michal, Krpálek Filip, Seidl Štěpán, Horský Jakub, Kolář Filip, Paul Vojtěch, Parkan Vojtěch, Žďánský Vojtěch

FBŠ Jihlava - Thajsko 0:7 (0:3, 0:3, 0:1)

branky:
6. Santipong Sukkasem, 8. Tnakit Kayairit, 18. Jimmy Holmstrom, 29. Watcharapon Onsuk, 34. Tomáš Kuchyňa (VG), 40. Patiwat Kaewsuwan, 48. Pheeraphong Khambanlue rozhodčí: Jaroslav Čížek, vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Matěj Jonák ?, Patrik Kalina ? - Autthachai Sohtree ?, Yotsaphong Chaiphring ?

Již od samého začátku se hrálo ve velmi vysokém tempu a našich hráčích byla vidět lehká nervozita. Úvod byl spíše takový seznamovací, kdy si oba týmy vytvořili náznaky gólových šancí. Poté ovšem dokázal po zachycení naší chybné rozehrávky soupeř vstřelit první branku. Chvíli na to přišlo další potrestání v podobě druhé branky, kdy jsme si nedokázali po soupeřově rozehrávce z rohu pokrýt volného hráče. Před koncem první části se dokázal soupeř prosadit ještě jednou a do druhé třetiny se tak šlo s třígólovým rozdílem. Nutno podotknout, že i náš tým si dokázal vytvořit velmi slibné šance, ale na rozdíl od thajských hráčů jsme je nedokázali proměnit ve vstřelenou branku.
Druhou třetinu začali naši hráči s velmi motivovaným výkonem a obrovskou chutí stav utkání změnit. Bohužel při střelcích moc štěstí nestálo, a tak se střely nevešly mezi tři tyče soupeřovi brány nebo je pochytal brankář. Po deseti minutách se po další chybě v obraně dokázal opět prosadit soupeř. Poté přišla smolná chvíle v podobě vstřelení vlastní branky, kdy se vpřed brankovém prostoru míček nešťastně odrazil od hole jednoho z našich bránících hráčů až za záda brankáře. Když pak patnáct vteřin před koncem druhé části vymetl hostující hráč pavučiny v horním rohu naší branky, tak se šlo do další přestávky s šestigólovým rozdílem. Do třetí třetiny se rozhodli trenéři udělat změny v sestavě a již od první minuty to bylo vidět. Domácí hráči dokázali soupeře zatlačit na jeho polovinu a vytvářet si střelecké pozice. Ovšem skvěle chytající brankář Thajska byl proti a střely dokázal krýt. Když pak dokázal soupeř vstřelit další branku a my jsme nedokázali využít přesilovou hru ani závěrečný tlak, kdy to kolem branky lítalo všemi směry, tak rozhodčí zapískal konec tohoto skvělého a velmi bojovného utkání.
Na závěr proběhlo podání si rukou, poděkování skvělým fanouškům a také společné týmové focení, kterým tak bude zvěčněn tento úžasný florbalový moment.„Z tohoto utkání mám velice upřímnou radost. Všichni hráči mne velmi mile překvapili předváděnými výkony, a tak trochu si na sebe do budoucna upletli bič, protože jsem měl možnost vidět, že v nich stále dřímá dost velký potenciál pro další práci. (smích) Soupeřovi hráči ukázali neskutečný fyzický fond, kdy dokázali jít do opravdu velmi rychlého sprintu a v něm ještě svádět osobní souboj s našimi hráči. Dle mého názoru konečný stav utkání neodpovídá jeho průběhu, protože se jednalo o velmi vyrovnaný duel. Soupeř dokázal trestat naše chyby, které jsme vytvářeli pod tlakem, nebo pramenily z naší nezkušenosti. Je velká škoda, že jsme nedokázali proměnit alespoň jednu z našich gólových šancí, protože jsme si jich dokázali vytvořit velké množství. Snažili jsme se všem našim hráčům nabídnout florbalový zážitek, který se již v budoucnu nemusí opakovat, a věřím, že si z něj odnesou spoustu nových zkušeností. Vezměte si, kdo může říct, že v 17-18ti letech měl možnost sehrát mezinárodní zápas s reprezentací Thajska? Zároveň bych touto cestou chtěl poděkovat hráčům, kteří doplnili naše mužstvo a pomohli tak pozvednout náš celkový výkon.“ zhodnotil duel hlavní trenér Luboš Rauer. „ Dle mého názoru se jednalo o perfektní akci. Jsem rád, že jsem mohl být u toho a užít si to společně s ostatními. Je až k nevíře, jaké utkání se dá v našich podmínkách zařídit. Myslím si, že akce to byla víc než povedená. Lubošovi patří poděkování za její zorganizovaní!“ dodal na závěr asistent trenér Jaroslav Čížek.

Videozáznam z utkání je možné zhlédnout na našem YouTube kanále ZDE

Touto cestou bychom také chtěli poděkovat všem fanouškům, kteří si udělali čas a zavítali v nedělní podvečer do sportovní haly. Nakonec bylo přítomno krásných 60 diváků!
Zároveň také děkujeme Martině Miksové za skvělé fotografie z tohoto nezapomunutelného florbalového zážitku.Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

V neděli 3. února se juniorský tým vydal k dalším ligovým utkáním do Žďáru nad Sá ...
Z Třeště se junioři vrací se třemi body!

Z Třeště se junioři vrací se třemi body!

V neděli čekal na juniorský tým první ligový turnaj v tomto roce. Nejprve došlo ke střetnutí s nevyzpytateln ...
Krajská reprezentace? Velmi cenná zkušenost a samozřejmě také velká čest!

Krajská reprezentace? Velmi cenná zkušenost a samozřejmě také velká čest!

Víkend plný florbalu a soubojů chlapeckých krajských reprezentací je za námi. Na celkem čtyřech míste ...
Krajské reprezentace jdou do boje! V jejich sestavách máme početné zastoupení.

Krajské reprezentace jdou do boje! V jejich sestavách máme početné zastoupení.

Nadcházející lednový víkend nabídne souboj těch nejlepších hráčů, kteří se v dre ...
To byla jízda! Junioři nadělovali a získali dalších 6 bodů

To byla jízda! Junioři nadělovali a získali dalších 6 bodů

V poslední adventní neděli, den před Štědrým dnem, čekal na juniory další ligový turnaj, který ...
Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Juniorky porazily Hradec Králové a navázaly na povedený florbalový víkend v Novém Veselí. Trad ...
Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Poslední dvě utkání 1.ligy juniorek před vánoční pauzou přineslo dvojí brněnské derby. Juniorky obě o ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Juniorky slaví cenný skalp neporaženého lídra Tigers!

Juniorky slaví cenný skalp neporaženého lídra Tigers!

Víkendový program připravil juniorkám zcela rozdílné soupeřky. Zatímco Bohemians se trápí na p ...
Mládež se o víkendu představila v rámci celého kraje

Mládež se o víkendu představila v rámci celého kraje

Další víkend plný florbalu je za námi. Během něj se na hřištích v rámci celého kraje př ...
Dorostencům se v Jihlavě nedařilo

Dorostencům se v Jihlavě nedařilo

O víkendu sehráli svá další dvě utkání také dorostenci. Ti se v jihlavské sportovn ...
Přihlášky na turnaj Prague Games 2019 spuštěny!

Přihlášky na turnaj Prague Games 2019 spuštěny!

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos se po skončení florbalové sezóny 2018/2019 zúčastní naš ...
Žáci a žákyně ve víkendových zápasech

Žáci a žákyně ve víkendových zápasech

Sobota patřila turnaji starších žákyň, které se vydaly k dalším zápasům do Ledče nad Sázavou. ...
Tři mládežnické týmy o víkendu opět v akci

Tři mládežnické týmy o víkendu opět v akci

V sobotu byly na programu ligové zápasy mladších žáků a dorostenek. Neděle poté patřila opět mladš&ia ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.