Osm statečných bojovalo v Ledči o další body!

V sobotu 25. listopadu se ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou uskutečnil další ligový turnaj našich juniorů. V prořídlé sestavě, s pouhými osmi hráči do pole, způsobené nemoceni a zraněními se naši hráči utkali nejprve se Žďárem nad Sázavou, poté s Havlíčkovým Brodem a nakonec s domácí Světlou nad Sázavou.
V prvním utkání došlo na měření sil s tradičním soupeřem ze Žďáru nad Sázavou. Tato utkání vždy slibují velmi slušnou podívanou a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Při pohledu na ligovou tabulku se střetli dva sousedi, tedy druhý se třetím. Fanoušci tak mohli sledovat napínavou bitvu až do konce utkání.

Hippos Žďár n/S. - FBŠ Jihlava 5:4 (3:0, 0:1, 2:3)
branky: 2. Jakub Svoboda, 6. Tomáš Pachl, 14. Jan Lukeš, 31. Jakub Svoboda, 41. Adam Neubauer - 22. Tomáš Dibelka, 31. Štěpán Vyskočil, 34. Tomáš Dibelka, 43. Filip Krpálek; rozhodčí: Martin Halousek - Martin Mareš; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 10; zásahy brankářů: Daniel Křesťan ? - Matěj Jonák ?

Podrobnější informace ze zápasu naleznete v elektronickém zápise ZDE.

"Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře a poměrně dlouho nám trvalo, než jsme se probrali ze sychravého listopadového rána. Soupeři jsme tak darovali poměrně laciné branky a dostali ho velice snadno do hry. Postupem čau se nám ovšem dařilo kontrolovat hru a tlačili jsme tak Žďár na jeho polovině. Převzali jsme iniciativu ve hře a zdárně dotahovali skore. V mnoha momentech nás svými zákroky podržel brankář Jonák a mohli jsme tak pokračovat v naší hře, která byla minutu po minutě lepší. Bohužel v závěrečném tlaku jsme již další branku vstřelit nedokázali, když do té doby skvěle chytající brankář Křesťan předvedl neuvěřitelné zákroky. V oslabené sestavě jsme i přesto proti silnému a kvalitnímu soupeři dokázali odehrát skvělé utkání." zhodnotil první duel hlavní trener.

Ve druhém zápase došlo ke střetu s havlíčkobrodským týmem, který dorazil na turnaj v hojném počtu a mohli jsme tak očekávat další náročný zápas. Již se stalo tradicí, že tyto vzájemná utkání jsou v režii jihlavského týmu a na ledčském turnaji tomu bylo stejně, i když na některých hráčích byli znát následky a únava z předchozího duelu.

TJ Sokol H. Brod - FBŠ Jihlava 4:8 (1:3, 2:0, 1:5)
branky: 4. Josef Žáček, 26. Josef Žáček, 27. Josef Žáček, 32. Josef Žáček - 2. Jakub Horský, 2. David Vlk, 10. Tomáš Dibelka, 31. Filip Kolář, 34. Vojtěch Paul, 35. David Vlk, 41. Štěpán Vyskočil, 45. Lukáš Dvořák; rozhodčí: Martin Preclík - Martin Halousek; vyloučení: 4:2; využití: 1:1; diváků: 20; zásahy brankářů: Tomáš Hlava ? - Patrik Kalina ?

Podrobnější informace ze zápasu naleznete v elektronickém zápise ZDE.

"Již od samotného začátku jsme dokázali soupeře zatlačit na jeho polovině a prezentovat se přesně tou naší hrou, kterou bychom chtěli hrát ve všech zápasech. Aktivní na soupeřově polovině a s velkým množstvím příležitostí k zakončení, jsme dokázali kontrolovat průběh hry. Bohužel jsme si nedokázali poradit s rychlými protiútoky havlíčkobrodského Žáčka, který vždy našel způsob, jak překonat našeho brankáře. Ve druhé třetině jsme trochu vypadli z herního tempa a bylo znát, že oslabená sestava má v nohách již jedno utkání. Bohužel se také začal soupeř prezentovat svou obvyklou zákeřnou a nečistou hrou. Ve třetí části jsme se ovšem nenechali zatrašit a opět kvalitním výkonem uzmuli stav utkání na svou stranu. Během našeho tlaku jsme dokázali vstřelit krásné branky a získat tak další tři body." komentoval průběh druhého zápasu trenér Luboš Rauer.

Ve třetím duelu následoval zápas s domácím pořádajícím týmem Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Ke vzájemnému měření sil již v této sezoně jednou došlo a skončilo to jednoznačným vítězstvím našeho mužstva. Během sobotního duelu se ovšem dalo očekávat, že bude poměrně napínavější s ohledem na značnou únavu a početná zranění na naší straně.

FBŠ Jihlava - Sklo Bohemia Světlá n/S 6:4 (0:2, 2:2, 4:0)
branky: 24. Štěpán Vyskočil, 28. Tomáš Dibelka, 32. Tomáš Dibelka, 36. Tomáš Dibelka, 40. Lukáš Dvořák, 43. Tomáš Dibelka - 3. Michal Doležal, 14. Michal Doležal, 19. Dominik Šimůnek, 23. Jaroslav Krátký; rozhodčí: Martin Halousek - Martin Mareš; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; zásahy brankářů: Matěj Jonák ? - Matyáš Kozák ?

Podrobnější informace ze zápasu naleznete v elektronickém zápise ZDE.

"Do zápasu jsme mohli vstoupit snad nejhůře, co to šlo. Soupeři jsme darovali naprosto laciné branky, kdy jsme v obraně zcela zbytečně zmatkovali a v důležitých momentech ztráceli míčky. Hostující brankář Kozák naše střelce přiváděl k šílenství, a tak jsme měli velký problém se gólově prosadit. Od poloviny druhé třetiny jsme se ovšem dokázali opět dostat do tempa a proměňovali jsme své šance. Poté jsme předvedli skvělý výkon a neuvěřitelný obrat utkání. Závěr zápasu jsme si dokázali s přehledem a zkušeně pohlídat, kdy jsme skoro pět minut dohrávali na polovině soupeře. Všichni hráči ukázali opravdu slušný morál a přes značnou únavu nakonec dokázali dominovat v utkání." zhodnotil také třetí duel hlavní trenér Luboš Rauer.

Na ledečském turnaji se tak našim juniorům podařilo získat dalších šest cenných bodů do ligové tabulky a jsou tak neustále v kontaktu s čelem ligy, kdy první místo patří týmu PSKC Okříšky-MoBu. "Všichni hráči ukázali, že jdeme správnou cestou. S ohledem na menší počet hráčů a vysokou únavu beru s nadhledem pasáže, ve kterých jsme v našem výkonu na chvíli polevili. Spíš bych chtěl hráče pochválit a vyzdvihnout jejich týmovost, která se mi velice líbila. Hráčům na marodce přeji brzké uzdravení a zraněným hráčům bezproblémové doléčení jejich problémů. Byla to opravdu náročná sobota." dodal trenér na závěr.
 
Další svá utkání sehrají junioři 23. prosince na domácím turnaji v Dolní Cerekvi. Den před Vánoci je budou čekat dva duely. Nejprve s týmem TJ Centropen Dačice a poté s Florbal Telč. Přijďte podpořit naše juniory po měsíční pauze, která je způsobena konáním Mistrovství světa 2018 v Praze, a zpestřety si předvánoční shon pohledným florbalem v dolnocerekevské hale!Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

V neděli 3. února se juniorský tým vydal k dalším ligovým utkáním do Žďáru nad Sá ...
Z Třeště se junioři vrací se třemi body!

Z Třeště se junioři vrací se třemi body!

V neděli čekal na juniorský tým první ligový turnaj v tomto roce. Nejprve došlo ke střetnutí s nevyzpytateln ...
Krajská reprezentace? Velmi cenná zkušenost a samozřejmě také velká čest!

Krajská reprezentace? Velmi cenná zkušenost a samozřejmě také velká čest!

Víkend plný florbalu a soubojů chlapeckých krajských reprezentací je za námi. Na celkem čtyřech míste ...
Krajské reprezentace jdou do boje! V jejich sestavách máme početné zastoupení.

Krajské reprezentace jdou do boje! V jejich sestavách máme početné zastoupení.

Nadcházející lednový víkend nabídne souboj těch nejlepších hráčů, kteří se v dre ...
To byla jízda! Junioři nadělovali a získali dalších 6 bodů

To byla jízda! Junioři nadělovali a získali dalších 6 bodů

V poslední adventní neděli, den před Štědrým dnem, čekal na juniory další ligový turnaj, který ...
Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Juniorky porazily Hradec Králové a navázaly na povedený florbalový víkend v Novém Veselí. Trad ...
Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Poslední dvě utkání 1.ligy juniorek před vánoční pauzou přineslo dvojí brněnské derby. Juniorky obě o ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Juniorky slaví cenný skalp neporaženého lídra Tigers!

Juniorky slaví cenný skalp neporaženého lídra Tigers!

Víkendový program připravil juniorkám zcela rozdílné soupeřky. Zatímco Bohemians se trápí na p ...
Mládež se o víkendu představila v rámci celého kraje

Mládež se o víkendu představila v rámci celého kraje

Další víkend plný florbalu je za námi. Během něj se na hřištích v rámci celého kraje př ...
Dorostencům se v Jihlavě nedařilo

Dorostencům se v Jihlavě nedařilo

O víkendu sehráli svá další dvě utkání také dorostenci. Ti se v jihlavské sportovn ...
Přihlášky na turnaj Prague Games 2019 spuštěny!

Přihlášky na turnaj Prague Games 2019 spuštěny!

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos se po skončení florbalové sezóny 2018/2019 zúčastní naš ...
Žáci a žákyně ve víkendových zápasech

Žáci a žákyně ve víkendových zápasech

Sobota patřila turnaji starších žákyň, které se vydaly k dalším zápasům do Ledče nad Sázavou. ...
Tři mládežnické týmy o víkendu opět v akci

Tři mládežnické týmy o víkendu opět v akci

V sobotu byly na programu ligové zápasy mladších žáků a dorostenek. Neděle poté patřila opět mladš&ia ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.