To byla jízda! Junioři nadělovali a získali dalších 6 bodů

V poslední adventní neděli, den před Štědrým dnem, čekal na juniory další ligový turnaj, který byl tím posledním v tomto kalendářním roce. Naše elitní mládežnická kategorie ovšem nemusela cestovat nikam daleko, symbolicky na ně čekalo domácí prostředí haly v Dolní Cerekvi. 

V prvním utkání došlo na měření sil s týmem z Dačic, který tak musel vést poměrně dlouhou cestu do dolnocerekevské haly. Při prvním měření sil vyznělo utkání lépe pro náš tým, kdy se po poměrně protrápeném výkonu nakonec podařilo získat tři body. Již před samotným utkáním naši mladíci prohlašovali, že něco podobného nechtějí dopustit a udělají maximum pro poklidný průběh celého dění.
Zápas začal velmi opatrně z obou stran a nesl se spíše v seznamovacím duchu. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, a tak jsme mohli vidět v první desetiminutovce pár slibných šancí, ale nic z toho. Poté se ovšem jihlavská mašina rozjela na plno. V první a druhé třetině soupeř ještě dokázal vzdorovat náporu našich hráčů, ale ve třetí třetině už se z naší strany jednalo o naprosto jednoznačnou záležitost a opravdu enormní tlak. Jihlavský tým si dokázal vytvořit obrovské množství střeleckých pozic, ale dokázal zužitkovat pouze část z nich. V brankovišti úřadující dorostenec Jonák moc práce neměl, ale o to těžší pozici měl, kdy se musel neustále udržovat ve střehu, když například za celou druhou třetinu nemusel čelit ani jedné střele. Mohli jsme tak sledovat opravdu skvělý obranný blok Jihlavy.

FBŠ Jihlava - TJ Centropen Dačice 13:0 (2:0, 3:0, 8:0)
branky: 11. Jakub Horský, 14. David Vlk, 29. Filip Krpálek, 30. Filip Kolář, 30. Filip Krpálek, 33. Tomáš Dibelka, 35. Filip Kolář, 36. Štěpán Vyskočil, 37. Filip Kolář, 42. Tomáš Dibelka, 42. Štěpán Vyskočil, 43. Filip Krpálek, 44. Tomáš Dibelka; rozhodčí: Jan Koten - Jiří Kučera; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Matěj Jonák 8 - Martin Tyma 27

Podrobnější informace ze zápasu naleznete v elektronickém zápise ZDE

"Od začátku do konce skvěle takticky zvládnuté utkání. Co jsme si před utkáním řekli, tak se dařilo po celou dobu plnit a čisté konto brankáře Jonáka je takovou třešničkou na pomyslném dortu. V úvodu utkání jsme se nechtěli pouštět do riskantních a zbytečných akcí, kterými bychom mohli případně dostat soupeře do utkání a nedejbože, aby najednou chytnul "lauf". Trochu jsme se trápili v koncovce, ale to už je spíš taková naše tradice a poznávací znamení. Naštěstí při tom obrovském množství střel, které jsme vyprodukovali, jsme jich poměrně dost dokázali proměnit a v pohodě si dokráčet pro vítězství. Velmi pozitivně hodnotím celý týmový výkon při obranných činnostech a skvěle odbráněné oslabení. To jsou věci, na kterých chceme v budoucnu určitě stavět, a tak jsme se na ně chtěli během utkání zaměřit, podařilo se." zhodnotil úvodní duel hlavní trenér Luboš Rauer.

Ve druhém utkání čekal na tým kolem kapitána Koláře soupeř z Telče. Tato dvě mužstva již měla možnost se v této sezoně potkat a to konkrétně na ligovém turnaji právě v Telči. Onu říjnovou sobotu hrálo vše do karet našemu týmu a radoval se tak z výhry a navíc také s čistým kontem pro brankáře Jonáka.
Odvetný zápas začal opravdu ve vysokém tempu, které ovšem určovala Jihlava. Po necelých čtyřech minutách se dokázal prosadit Vlk a po chvilce na něj dokázal navázat Vyskočil. Když pak přidal další dvě branky Dibelka, tak bylo v podstatě o osudu soupeře rozhodnuto. Jihlava utkání rozehrála velmi dobře a kontrolovala jeho celý průběh. Po velmi slušné první třetině přišel menší útlum v počtu vstřelených branek, když se jihlavští střelci nedokázali prosadit přes obranný val soupeře nebo nedokázali dostatečně seřídit svá mířidla. A když pak tři minuty před koncem utkání přišel trojtý úder za sebou ze strany Jihlavy, tak se jednalo o poslední tečku za ligovými utkáními v tomto kalendářním roce. Brankář Kalina stejně jako jeho kolega v předchozím utkání moc práce neměl a mohl se tak radovat z cenného čistého konta.

Florbal Telč - FBŠ Jihlava 0:16 (0:7, 0:4, 0:5)
branky: 4. David Vlk, 4. Štěpán Vyskočil, 6. Tomáš Dibelka, 8. Tomáš Dibelka, 9. Mojmír Mopils, 12. Jakub Horský, 12. Jakub Horský, 17. Jakub Horský, 20. Jakub Horský, 22. Filip Kolář, 26. Mojmír Mopils, 31. Vojtěch Paul, 39. Mojmír Mopils, 42. Filip Krpálek, 42. Tomáš Dibelka, 42. Tomáš Dibelka; rozhodčí: Jan Koten - Jiří Kučera; vyloučení: 1:4; využití: 0:0; zásahy brankářů: Dominik Thorovský 37 - Patrik Kalina 13

Podrobnější informace ze zápasu naleznete v elektronickém zápise ZDE

"Od samého začátku jednoznačné utkání a plně v naší režii. V předchozím duelu Telče jsme viděli, že jsou při chuti a poměrně dost trápili Žďár, a tak jsme se chtěli těmto případným nepříjemnostem vyvarovat. Rozkaz zněl jasně, od úvodní buly soupeře k ničemu nepustit a pokusit se co nejdříve strhnout vedení na naši stranu. Což se nám povedlo opravdu rychle, čtyřminutová pasáž se čtyřmi brankami nám dodala klid na hokejky, a mohli jsme se tak plně soustředit na náš výkon po zbytek utkání. Opět jsme vycházeli z důsledné obrany a zaměřovali se více na využívání soupeřových chyb v náš prospěch. Celkový počet třiapadesáti střel je velmi úctyhodný, jen je škoda, že jsme nedokázali proměnit větší procento z nich. Mám radost, že také brankář Kalina se mohl radovat z čistého konta. Každopádně nám zápas ukázal detaily, na kterých je třeba ještě zapracovat, a tak vzhůru do práce. Teda nejdřív si užijeme trochu volna a pak se do toho opět pustíme na plno." dodal na závěr Rauer.

Celkového hodnocení turnaje se zhostil samotný kapitán týmu, Filip Kolář. Tak jak to vlastně Filip viděl? "Do obou zápasů jsme vstoupili zodpovědně a své soupeře jsme nijak nepodcenili. Směrem dopředu jsme si vypracovali spoustu šancí a mohli jsme jistě vstřelit další branky. V obraně jsme se snažili pomoct našim brankářům, aby měli co nejmíň práce. Celkově jsme se předvedli výkon, kterým bychom se chtěli i dál prezentovat. Zároveň bych chtěl poděkovat a popřát hodně štěstí našemu spoluhráči Tomáš Dibelkovi, který odchází na hostování do pražské Sparty a jednalo se tak o jeho poslední turnaj s námi v této sezoně. Díky Tome!"Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Ve druhé části letní přípravy se opět vydáme na společné soustředění. To se bude konat stejně jako v ...
Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

V sobotu se náš mužský tým představil ve sportovní hale v Třeboni, kde je čekal souboj s rezervním tý ...
Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Poslední únorová sobota nabídla další dvě utkání našeho juniorského týmu, ...
Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

V neděli 3. února se juniorský tým vydal k dalším ligovým utkáním do Žďáru nad Sá ...
Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Letošní nebývale vyrovnanou Ligu dorostenek ovládly naše holky. Na posledním turnaji první tři t&yacu ...
Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Juniorky porazily Hradec Králové a navázaly na povedený florbalový víkend v Novém Veselí. Trad ...
Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Poslední dvě utkání 1.ligy juniorek před vánoční pauzou přineslo dvojí brněnské derby. Juniorky obě o ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Na konci dubna čekají vybrané kategorie tradiční rodičovské schůzky. Níže naleznete jejich harmonogram a zár ...
Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

V neděli odehráli starší žáci v Třebíči poslední ligový turnaj, nyní je čeká nadstavbov ...
Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Naše víkendy jsou již tradičně plné dětských turnajů. I tentokrát tomu nebylo jinak, hned šestice tým ...
Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

V termínu od 4. do 8. března mají děti na Vysočině vyhlášeny jarní prázdniny. Připomínáme, že ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.