NÁBOR 2019             Mládež po Vánocích opět v akci

Na svátek Tří králů se poprvé v tomto novém roce představili při dalších ligových utkáních celkem čtyři mládežnické týmy. Dorostenci bojovali na turnaji v domácí sportovní hale v Dolní Cerekvi, na dorostenky čekala cesta do Týna nad Vltavou, starší žáci vyrazili do nedaleké Telče a na elévy čekal turnaj ve Žďáru nad Sázavou.

DOROSTENCI
Další ligový turnaj čekal na naše dorostence tentokrát v domácí sportovní hale v Dolní Cerekvi. Ve velmi známém prostředí je čekaly dva velmi těžké souboje s týmy z předních míst ligové tabulky. Nejprve na náš velmi mladý tým čekal soupeř ze Žďáru nad Sázavou, který v soutěži bojuje se svým béčkovým týmem. Ve druhém duelu nás poté čekal soupeř z Přibyslavi, který si v této sezoně vede překvapivě velmi dobře.

"Vstup do zápasu se nám vůbec nepovedl. Děláme už od začátku sezony spousty zmatků v obraně a nedokážeme jednoduše přejít z obranné zóny do útočné. Jakmile překročíme půlící čáru, nemám obavy o naši kreativitu. V obraně nám ale chybí chladná hlava a klidné ruce. Nedokážeme si pohlídat hráče v nebezpečném před brankovém prostoru, a to nás pak stojí celý zápas. Rovněž jsme se nechali uspat hrou Žďáru, který se do velkého pohybu příliš nehrnul. V podstatě jeden hráč dokázal vyhrát Žďáru zápas. Opět další zkušenosti pro nás." zhodnotil první duel trenér Čížek.

Podrobnější informace ze zápasu naleznete v elektronickém zápise ZDE

"Opět nám vůbec nevyšel vstup do zápasu, kdy jsme zkraje obdrželi dvě branky. Celou třetinu jsme se snažili vzpamatovat. Vůbec jsme spolu nebyli schopni komunikovat, zastupovat se a hrát jako tým. Druhá třetina naopak byla jako den a noc. Přibyslav jsme k ničemu moc nepouštěli, a dokonce jsme dokázali výsledek zvrátit na svoji stranu. Aneb jak se říká – lepší výkon, lepší skóre. Někdy sice existují výjimky, ale ty jen potvrzují pravidlo. Třetí třetina byla nejdříve opatrná, ale pak jsme se až moc vrhli dopředu s cílem zápas definitivně utrhnout na svoji stranu. Bohužel, obranná hra se nám tím opět roztrhala a inkasovali jsme laciné branky."

Podrobnější informace ze zápasu naleznete v elektronickém zápise ZDE

Poté ještě dodal na závěr hodnocení celého turnaje: "Celkově jsme turnaj nezvládli hlavně v obranné činnosti. Bohužel nás v tomto směru tlačí bota celu sezonu a nezbývá, než trénovat a trénovat. Věřím, že se to zlepší a naše výkony půjdou nahoru. Vše je jen otázkou času. Spousta kluků teprve sbírá cenné zkušenosti a při pravidelném tréninkovém zatížení se jejich výkon zlepší."

DOROSTENKY
V rámci první ligy dorostenek odcestovali naše hráčky do Týna nad Vltavou, kde na ně čekaly další dva souboje. V tom prvním na ně čekal velmi známý soupeř, konkrétně tým Sklo Bohemia Světlá n/S., který stejně jako v předešlých sezonách i letos bojuje o nejvyšší příčky v této soutěži a zároveň o kvalifikaci na mistrovství republiky. Druhým soupeřem byl tým TYGŘICE MLADÝCH NADĚJÍ, který se pohybuje na příčkách v první polovině ligové tabulky a ztrácí na naše hráčky pouhých šest bodů, navíc má dva ligové zápasy k dobru. Jednalo se tedy o dva těžší zápasy, které alespoň mohli prověřit naše hráčky a případně ukázat věci, na kterých bude potřeba dále pracovat. Velkým pozitivem je, kdy na turnaj dorostenek odcestoval tým složený převážně z mladších hráček, konkrétně ze žákyň, a nevedly si vůbec špatně!

První utkání začalo velmi opatrně a oba týmy se nechtěli zbytečně vrhat do riskantních situací. V první části hry jsme se branky nedočkali, a tak jsme s napětím čekali, co přinese třetina druhá. Tu začaly lépe naše hráčky a po necelé minutě se mohla ze vstřelené branky radovat Hanka Krčálová, které navíc přihrávala její mladší sestra Verča. Doslova kombinace já na sestru a sestra na mě. Poté ovšem nastaly zmatky v naší hře a zcela zbytečně šel náš tým do oslabení kvůli špatnému střídání. Přesilovou hru soupeřek ovšem dokázal jihlavský tým ubránit. Chvíli před další přestávkou ovšem dokázala Světlá srovnat stav utkání. Ve třetí třetině se opět jihlavačky dokázaly probudit a jejich herní projev převahoval nad tím soupeřovým. Následně propukla radost po další vstřelené brance, tentokrát z hole Šindelářové. Dvě minutky po druhé vstřelené brance si trenéři raději vzali oddechový čas, aby uklidnily naše hráčky. A když si poté nešťastně srazila míček do vlastní sítě světelská hráčka, tak se mohly naše dorostenky radovat z důležité tříbodové výhry.

Podrobnější informace ze zápasu naleznete v elektronickém zápise ZDE

Začátek druhého duelu se nesl v podobném duchu jako ten první. Oba týmy hrály velmi opatrně a nechtěli zbytečně ztrácet míčky, ze kterých by mohla padnout první branka utkání. Oba týmy si ovšem i tak dokázaly vytvořet některé slibné situace, ze kterých se ovšem síťky za zády brankářek nerozvlnily. Druhá třetina už byla o poznání zajímavější a jednoznačně musela přítomné diváky bavit. Náš mladý tým se dokázal poměrně slušně rozstřílet a soupeřkám nadělil celkem pět branek. Ovšem florbal není jenom o útočení, ale také o bránění a v něm jihlavské hráčky úplně důsledné nebyly, z čehož pramenily dvě obdržené branky. Získáné vedení už ale našim hráčkám soupeřky nedokázaly vzít. Velkou hrozbou byly tři vyloučení ve třetí třetině, které ovšem dokázaly hráčky Tygřic využít pouze jednou. Poté, co náš tým vstřelil ještě další dvě pojišťovací branky, tak se mohl radovat ze zisku dalších tří bodů. Opravdu povedená neděle pro naše hráčky a trenéry!

Podrobnější informace ze zápasu naleznete v elektronickém zápise ZDE

STARŠÍ ŽÁCI
Tým vedený trenérem Kolářem si na minulém turnaji, po velmi slibných výkonech, vysloužil postup do druhého výkonnostního koše. Další ligový turnaj jim tedy přinesl cestu do nedaleké Telče, kde na ně čekaly nové výzvy a opět těžší soupeři. Výkony našeho žákovského týmu se turnaj od turnaje zlepšují, a tak pro ně jsou zápasy právě proti Pelhřimovu nebo Žďáru nad Sázavou takovou odměnou za tvrdou práci a zároveň další příležitostí pro získání potřebných zkušeností.

"S naším prvním soupeřem jsme se setkali na minulém turnaji v rámci třetího koše. Věděli jsme tak, co od utkání očekávat a svého soupeře jsme do žádných větších akcí nepustili. Zodpovědně jsme bránili a směrem dopředu si vytvářeli slibné šance. Jedinou kaňkou na utkání bylo trestné střílení ve prospěch Telče, které připravilo jinak skvěle chytajícího Krpálka o čisté konto." okomentoval první duel trenér Kolář.

Podrobnější informace ze zápasu naleznete v elektronickém zápise ZDE

"Do zápasu proti Pelhřimovu jsme vstoupili s vědomím, že nás čeká velmi těžké utkání a nabádal jsem hráče k trpělivosti a bojovnosti. Na začátku utkání jsme svého soupeře naprosto přehrávali a zaslouženě se dostali do vedení. Bohužel ve druhém poločase nás soupeř prvních 5 minut sevřel na naší polovině a těžko jsme se pak znovu dostávali do tempa. Kluci sice až do úplného konce bojovali a snažili se s nepříznivým výsledkem něco udělat, bohužel jsme ale neproměňovali šance a museli jsme tak zkousnout hořkost porážky."

Podrobnější informace ze zápasu naleznete v elektronickém zápise ZDE

"V posledním zápase jsme se utkali se Žďárem nad Sázavou. Kluci do zápasu vstoupili motivovaní, soustředění a opět předváděli pohledné akce. Dozadu už to bylo místy horší, avšak podržel nás výborný brankář Krpálek, který musel občas přivádět střelce Hipposu do rozpaků. Nutno vyzdvihnout jeho zákrok skoro na úrovni Dominika Haška, kdy soupeři už téměř jásali, ale on dokázal v pádu ještě rukou míček vytáhnout mimo tři tyče." zhodnotil průběh také třetího utkání.

Podrobnější informace ze zápasu naleznete v elektronickém zápise ZDE

Na závěr si ještě dovolil tento mladý trenér zhodnotit celý turnaj: "Za celý turnaj bych chtěl poděkovat hráčům za výkon i rodičům za podporu a hojnou účast. Jsem rád, že se naše výkony turnaj od turnaje zlepšují a můžeme být s předvedenou hrou spokojení. Pořád sice máme co zlepšovat, ale od minulého turnaje jsme zase ušli krok kupředu a to je pro nás důležité."

ELÉVOVÉ
Na naše elévy čekal další ligový turnaj, tentokrát v nedalekém Žďáru nad Sázavou. Měli tak možnost změřit síly s týmem Snipers Třebíč - modří, PSKC Okříšky - Rudíkov a Florbal Telč Tygříci.
"První zápas s Třebíči pro nás dopadl vlastně nejlépe. Vždy máme problém s prvními zápasy na turnajích. Tentokrát to ale tak nebylo, děti hráli skvělé a nebýt dvou nešťastných gólů, tak jsme byli rovnocenným soupeřem. Další zápasy jsme prohráli, i když jsme se všichni snažili něco změnit. Bohužel nám nic nevycházelo, štěstí nám nepřálo a všechny naše střely šly vedle branky. Každopádně na všem dokážeme najít něco pozitivního a tím byl výkon našeho brankáře, který je vynikající. Vždy mne dokáže překvapit dalšími skvělými zákroky a tím, co dokáže soupeřům zneškodnit. Jemu patří velká poklona. Poprvé s námi na turnaj odcestovaly také tři dívky. Zkusili jsme tak vytvořit dívčí lajnu, což byla další dobrá věc, která se nám podařila. Holky byly vynikající, nebezpečné a soupeř si s nimi nevěděl rady. Utkání jsme do vítězných konců dovést nedovedli, ale děti se s tím dokázali vypořádat, což je vlastně nejdůležitější a já jsem na ně pyšná." okomentovala turnaj elévů trenérka Eva Volfschützová.Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Ve druhé části letní přípravy se opět vydáme na společné soustředění. To se bude konat stejně jako v ...
Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

V sobotu se náš mužský tým představil ve sportovní hale v Třeboni, kde je čekal souboj s rezervním tý ...
Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Poslední únorová sobota nabídla další dvě utkání našeho juniorského týmu, ...
Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

V neděli 3. února se juniorský tým vydal k dalším ligovým utkáním do Žďáru nad Sá ...
Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Letošní nebývale vyrovnanou Ligu dorostenek ovládly naše holky. Na posledním turnaji první tři t&yacu ...
Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Juniorky porazily Hradec Králové a navázaly na povedený florbalový víkend v Novém Veselí. Trad ...
Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Poslední dvě utkání 1.ligy juniorek před vánoční pauzou přineslo dvojí brněnské derby. Juniorky obě o ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Na konci dubna čekají vybrané kategorie tradiční rodičovské schůzky. Níže naleznete jejich harmonogram a zár ...
Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

V neděli odehráli starší žáci v Třebíči poslední ligový turnaj, nyní je čeká nadstavbov ...
Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Naše víkendy jsou již tradičně plné dětských turnajů. I tentokrát tomu nebylo jinak, hned šestice tým ...
Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

V termínu od 4. do 8. března mají děti na Vysočině vyhlášeny jarní prázdniny. Připomínáme, že ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.