NÁBOR 2019             Krajská reprezentace? Velmi cenná zkušenost a samozřejmě také velká čest!

Víkend plný florbalu a soubojů chlapeckých krajských reprezentací je za námi. Na celkem čtyřech místech v republice bojovaly týmy dorostenců a starších žáků. V tomto článku máme pro Vás přichystaný malý souhrn toho, jak si vedly oba týmy Kraje Vysočina a jak tyto akce hodnotí samotní členového našeho klubu, kteří měli tu čest být součástí.

DOROSTENCI
Dorostenecký tým Kraje Vysočina se představil v rámci západní skupiny na turnaji v Mladé Boleslavi. Konkrétně se oba dny střetávaly krajské reprezentační týmy v Nové Městské sportovní hale, která slouží jako tréninková hala pro místní florbalové kluby.
V prvním duelu čekal na tým vedený trenéry Rauerem a Čížkem soupeř z Plzeňského kraje. Utkání začalo lépe pro soupeře, kdy získal slibný gólový náskok. Bohužel vysočinským hráčům se nepodařilo nepříznivý výsledek do konce utkání zvrátit a museli se smíři s pořážkou.
Druhé utkání nabízelo exkluzivní souboj proti nejsilnějšímu týmu na turnaji a to konkrétně proti Praze. Tým složený z hráčů, kteří pravidelně nastupují v nejvyšší juniorské soutěži či jsou součástí juniorské reprezentace, se z počátku proti slabšímu soupeři trápil, ale následně využil jeho zaváhání a dokráčel si pro pohodlné vítězství. Vysočina začala utkání velmi dobře, ale bohužel dva slepené góly znamenaly veškerý konec nadějí.
Třetí zápas byl asi ten nejlepší, který vysočinská reprezentace na turnaji odehrála. Proti Ústeckému kraji se prezentovala precizní obranou a rychlými protiútoky. Soupeř ovšem vždy dokázal na obdrženou branku poměrně rychle reagovat, a tak se obě mužstva rozešla za nerozhodného stavu.
První utkání v nadstavbové části o konečně umístění se odehrálo v brzkých nedělních hodinách proti Karlovarskému kraji. Vysočina šla do zápasu jako favorit a hlavně výborně naladěna z předchozího duelu. Zápas sice začal lépe pro soupeře, ale následně se rozjel zelenomodrý gólostroj a utkání bylo rozhodnuto.
Zápas proti Jihočeskému kraji, v němž se jednalo o boj o konečné páté místo, vyzněl lépe pro soupeře, kdy dokázal trestat individuální chyby našich. Mohutný tlak v závěru utkání už tak Vysočině nestačil k tomu, aby zvrátila stav utkání na svou stranu.

Výsledky:
Plzeňský kraj 4:2 Kraj Vysočina (online) (video)
Praha 11:3 Kraj Vysočina (online) (video)
Kraj Vysočina 3:3 Ústecký kraj (online) (video)
Karlovarský kraj 2:5 Kraj Vysočina (online) (video)
Jihočeský kraj 4:2 Kraj Vysočina (online) (video)

Jak se Vám na turnaji v Mladé Boleslavi za krajskou reprezentaci hrálo? Přece jen jste hráli se spoluhráči, kteří v sezoně bývají Vašimi soupeři, a také jste měli možnost se střetnout s opravdu silnými týmy.
Dibelka: "Za krajskou reprezentaci se mi hrálo velmi dobře. Tento rok se sešel velmi silný tým. Byl jsme velmi dobrá parta, která táhla za jeden provaz."
Mopils: "Za reprezentaci se mi hrálo výborně, byli jsme super parta a hráli jsme všichni se stejným nadšením. Týmový duch toho udělá hodně."
Paul: "Byl to skvělý zážitek, každý zápas jsem si moc užil. Hrát za krajskou reprezentaci je skvělý pocit."


Jak by jste zhodnotili výkony týmu Kraje Vysočina na celém turnaji? Jste spokojeni s výsledky jednotlivých utkání?
Dibelka: "Výkon týmu bych hodnotil velmi kladně. Myslím si že ostudu jsme žádnou neudělali. Jeli jsme na turnaj s tím, že si ho chceme užít. Hráli jsme velmi dobrý a pohledný florbal. Od minulého roku jsme se zvedli a bylo to znát. I když jsme ve skupině skončili poslední, tak nám to nijak nevadilo. Věděli jsme, že jsme hráli s každým týmem vyrovnaný zápas, tedy až na Pražský výběr. Do bojů v play-off jsme narazili na Karlovarský kraj. Šli jsme do zápasu s tím, že chceme vyhrát a to se nám povedlo. V zápase jsme byli od začátku až do konce lepší tým . V posledním zápase nás čekalo derby proti Jihočeskému kraji. Zápas nám bohužel nevyšel podle plánu. Dělali jsme zbytečné chyby a to soupeř trestal. Ale jak jsem psal, jeli jsme si to užít a to se povedlo."
Mopils: "Výkony našeho týmu byly rozhodně lepší, než tomu vypovídá výsledek. Bojovali jsme do posledních sil a na herním projevu to bylo určitě vidět."
Paul: "
Myslím si, že jsme odehráli poměrně slušný turnaj. Přesto jsme nevyvarovali chyb, které nás stali lepší umístění."

Jak by jste zhodnotili své výkony v jednotlivých utkání na turnaji? Jste spokojeni s tím, jak jste se na turnaji prezentovali?

Dibelka: "Se svým výkonem sem byl spokojený. Tento turnaj mi sedl. Když bych sečetl všechny turnaje, na kterých jsem s reprezentací již byl, tak tenhle se mi povedl ze všech nejvíc. Ze všech turnajů mi tam toho spadlo do soupeřových branek nejvíc. Ale to byla zásluha celého týmu."
Mopils: "Za svůj osobní výkon nejsem dvakrát nadšený. Hodně si se mnou hrála nervozita a bylo to na mě vidět. Každopádně jsem se snažil hrát co nejlíp, abych svému týmu byl co nejprospěnější."
Paul:
"Pár věcí bych si určitě vytknul, ve výsledku jsem ovšem spokojený."

Odnesli jste si z turnaje nějaké nové zkušenosti, které budete následně moci zúročit při svém dalším florbalovém růstu a zápasech ve svém klubu?
Dibelka: "Celý tento turnaj byl jedna velká zkušenost."
Mopils: "Zkušenost to byla více než velká. Zahrát si po boku těch nejlepších z Vysočiny a zároveň proti těm nejlepším z celé republiky byl zážitek a zkušenost na kterou se nezapomíná."
Paul:
"
Každý zápas se hrál ve vyšším tempu než jsem zvyklý z ligové soutěže. Právě takové zápasy mě můžou posunout na vyšší úroveň. Turnaj mi navíc ukázal nedostatky, na kterých je potřeba zapracovat."


"Herně byl turnaj velice povedený, dařilo se nám povětšinou plnit to, co jsme chtěli. Bohužel, některé zápasy jsme prohráli v hlavě. Některé kraje měli většinu hráčů z jednoho či dvou klubů, což znamená, že na sebe byli zvyklí a je o něco snazší na ně aplikovat herní styl, který chcete." komentoval turnaj také asistent trenéra Jaroslav Čížek.


Obsáhlý rozhovor přímo s hlavním trenérem krajské reprezentace dorostenců, Lubošem Rauerem, naleznete na oficiálním webu Českého florbalu - ZDE.Fotografie z víkendu a turnaje v Mladé Boleslavi naleznete ZDE a ZDE (oficiální účet Českého florbalu).


STARŠÍ ŽÁCI
V rámci východní skupiny kategorie starších žáků se tým Kraje Vysočina představil v Novém Veselí. Ve sportovní hale, která je po většinu času během roku obsazena z velké části házenou, se poprvé v historii odehrál také florbalový turnaj a to rovnou ten krajských reprezentací. Pro ukázku tohoto sportu místním obyvatelům a fanouškům nemohlo být lepší akce.
V prvním duelu čekal na tým Vysočiny soupeř z Jihomoravského kraje. Utkání začalo lépe pro domácí tým, který si dokázal vytvořit velmi slušný náskok. Následně ovšem dokázal soupeř mohutně dotahovat a jelikož se nedokázal spokojit s nerozhodným stavem, tak nakonec skore zápasu zvrátil na svou stranu. S tím už vysočinský tým nedokázal nic udělat, a tak z toho byla porážka.
Ve druhém utkání došlo na měření si s Olomouckým kraje. Soupeř dokázal do utkání vstoupit o poznání lépe než domácí tým, a tak si dokázal vytvořit velmi slušný náskok, který si pohlídal až do konce utkání. V tomto případě tak i druhý duel skončil porážkou.
Třetí duel a tedy první v nadstavbové části přinesl možnost se porovnat se Zlínským krajem. Ten se z větší části spoléhá na dvojčata Ležatkovi a to se potvrdilo také v tomto utkání. Vysočina doslova utrpěla velký direkt od soupeře a odešla s deseti gólovou porážkou.
V souboji o poslední místo pak los určil jako druhý tým Jihočeský kraj a došlo tak na regionální derby. Průběh zápasu vyzníval lépe pro domácí tým, ale tříbrankové vedení opět Vysočině nestačilo, a tak se jihočeši dokázali dostat na nerozhodný stav. V následných trestných stříleních pak byl soupeř šťastnějším týmem.

Výsledky:
Kraj Vysočina 6:7 Jihomoravský kraj (online)
Olomoucký kraj 7:1 Kraj Vysočina (online)
Zlínský kraj 10:0 Kraj Vysočina (online)
Jihočeský kraj 5:4 Kraj Vysočina (online)


Jak se Vám na turnaji v Mladé Boleslavi za krajskou reprezentaci hrálo? Přece jen jste hráli se spoluhráči, kteří v sezoně bývají Vašimi soupeři, a také jste měli možnost se střetnout s opravdu silnými týmy.
Křivánek: "Hrálo se mi výborně, protože si s klukama rozumím jak herně, tak i lidsky."
Novák: "Za krajskou reprezentaci se mi hrálo velmi dobře už jen z toho důvodu, že jsem mohl reprezentovat svůj kraj na takovém turnaji."
Dvořák: "Hraní za krajskou reprezentaci jsem si užil. V týmu je super kolektiv."

Jak by jste zhodnotili výkony týmu Kraje Vysočina na celém turnaji? Jste spokojeni s výsledky jednotlivých utkání?
Křivánek: "Moc se nám nedařilo, ale všichni jsme to odmakali na plno až do konce turnaje."
Novák: "Myslím, že jsme se všichni snažili ze všech sil, i když se turnaj moc výsledkově nevydařil."

Dvořák: "Vykony týmu si myslím nebyly vubec špatné po herní stánce, ale na výsledky se nám bohuzel nedařilo. Ale alespoň víme, že je pořád co zlepšovat. Myslím si že všichni společně jsme makali na plno a až do konce. O to vic nas mrzi to ze jsme neuhrály ani bod."

Jak by jste zhodnotili své výkony v jednotlivých utkání na turnaji? Jste spokojeni s tím, jak jste se na turnaji prezentovali?

Křivánek: "Mé herní výkony byli podle mne velmi dobré, protože florbal miluju a dával jsem do toho vše."
Novák: "Udělal jsem spustu chyb, které jsem si uvědomil a budu na nich dále pracovat."

Dvořák: "Na turnaji jsem si zkusil hrát v jiném tempu, než v ligových zápasech, a celkově hra byla trochu na jiné úrovni."

Odnesli jste si z turnaje nějaké nové zkušenosti, které budete následně moci zúročit při svém dalším florbalovém růstu a zápasech ve svém klubu?

Křivánek: "Ano určitě, odnesl jsem si zkušenosti do naší soutěže a to hlavně, že v lize máme více času na rozehravku, ale na tomto turnaji nebylo možné vyčkávat, protože nás soupeři hned napadali a náš tým na toto nebyl zvyklý."
Novák: "Určitě jsem si odnesl z turnaje spoustu zkušeností, které se budu snažit přenést do mé hry a pomoci tak i týmu."Fotografie z víkendu a turnaje v Novém Veselí naleznete ZDE a ZDE (oficiální účet Českého florbalu).
Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Ve druhé části letní přípravy se opět vydáme na společné soustředění. To se bude konat stejně jako v ...
Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

V sobotu se náš mužský tým představil ve sportovní hale v Třeboni, kde je čekal souboj s rezervním tý ...
Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Poslední únorová sobota nabídla další dvě utkání našeho juniorského týmu, ...
Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

V neděli 3. února se juniorský tým vydal k dalším ligovým utkáním do Žďáru nad Sá ...
Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Letošní nebývale vyrovnanou Ligu dorostenek ovládly naše holky. Na posledním turnaji první tři t&yacu ...
Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Juniorky porazily Hradec Králové a navázaly na povedený florbalový víkend v Novém Veselí. Trad ...
Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Poslední dvě utkání 1.ligy juniorek před vánoční pauzou přineslo dvojí brněnské derby. Juniorky obě o ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Na konci dubna čekají vybrané kategorie tradiční rodičovské schůzky. Níže naleznete jejich harmonogram a zár ...
Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

V neděli odehráli starší žáci v Třebíči poslední ligový turnaj, nyní je čeká nadstavbov ...
Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Naše víkendy jsou již tradičně plné dětských turnajů. I tentokrát tomu nebylo jinak, hned šestice tým ...
Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

V termínu od 4. do 8. března mají děti na Vysočině vyhlášeny jarní prázdniny. Připomínáme, že ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.