NÁBOR 2019             Archív článků - MUŽI

Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

V sobotu se náš mužský tým představil ve sportovní hale v Třeboni, kde je čekal souboj s rezervním týmem prvoligových Štírů z Českých Budějovic a poté měření sil s domácím celkem třeboňských.

Muži se vrátili ze Soběslavy se čtyřmi body

V sobotu se ve sportovní hale TJ Spartak v Soběslavi také představil náš mužský tým, na který čekala další dvě utkání v rámci regionální soutěže jejíž je v této sezoně součástí. Nejprve došlo na měření sil s béčkovým týmem Žďáru n/S. a poté s akademií z Českých Budějovic.

Muži postrachem lídrů, o víkendu naplno bodovali!

O víkendu muži hostili jihočeské oba jihočeské celky. Zatímco nováček z Písku se snaží odlepit ode dna, Tábor byl úřadujícím lídrem skupiny C.

Víkend podle Robina Hooda, muži body brali i darovali!

Zajímavý víkend mají za sebou muži. V dalším kole Divize je čekali soupeři z prvního a posledního místa tabulky. Oba zápasy nakonec skončily, tak nějak, naopak...

Velký návrat! Z Německa se vrátil Ivoš Varhaník

Když odcházel do Německa, čekali jeho tým krušné časy. Významně se podílel na postupu do Národní ligy, který nakonec dopadl tak neslavně. Nyní je zpět!

Velký obrat zařídili Paul a Horský. Stačilo pouhých 24 vteřin!

Tento víkend nastoupili muži poprvé doma. V sobotu přivítali Rtyni, dnes je čekal Hradec Králové.

Muži vykročili do sezóny vítězně! Na úvod zaskočili Litomyšl.

Netradičně již v pátek večer vykročili muži "A" do nového ročníku Divize. Předehrávku v Litomyšli zvládli skvěle.

Špatná koncovka. Největší bolístka mužského „áčka“

Soupeře tlačili i v devíti lidech. Po většinu průběhu obou zápasů byli lepší. Přesto mají pouze jediný bod. Mužům tento víkend výsledkově nevyšel.

Směr jihozápad. Muži hrají venku o další veledůležité body

Do ideálu jim z bodového pohledu chybí hodně. Teď mají další šanci přiblížit se definitivě vytoužené záchrany. Muži Florbalové školy cestují na venkovní půdu.

Parádní zápas rozhodly přesilovky. „Derby“ vyhrála domácí Litomyšl

Kéž by bylo ve florbale k vidění víc podobných zápasů. Atraktivní podívaná od začátku do konce, to bylo „derby“ soutěžní dvojice Litomyšle a Jihlavy. Lépe z ní nakonec vyšli domácí.

Muže čeká v sobotu „derby“. Podruhé poměří síly s Litomyšlí

Velmi těžký zápas čeká v sobotu  na jihlavské muže. Ti po zlepšených výkonech stoupají tabulkou vzhůru, nyní je ale čeká hodně ostrý test. Cestují k "derby" na východ Čech.

Čtvrtá výhra v řadě. Muži se zvedají ode dna

Konečně. Listopadové divizní trápení jihlavských mužů je, zdá se, zapomenuto. Již čtyři zápasy v řadě totiž nepoznali přemožitele. Naposledy si smlsli na Trutnovu a přetlačili silnou Rtyni v Podkrkonoší.

Muži vyloupili derby i Jindřichův Hradec. Do Jihlavy přivezli pět bodů

Konečně! Tu ránu museli slyšet až na druhém konci republiky. Tak hlasitě spadl trenéru Kocourkovi a jeho svěřencům kámen ze srdce. Nevydařený podzim je minulostí!

Mládežnické čtvero v halách Kraje Vysočina

Hned čtveřice neelitních týmů se o nadcházejícím víkendu představí na palubovkách v rámci svých soutěží. Tentokrát výhradně v rámci Kraje Vysočina.

Dobří holubi se vracejí. Zpět domů přichází Tomáš Paul

Je odchovancem jihlavského florbalu, s nímž zažil mnoho úspěchů i zklamání. S Jihlavou si zahrál mj. 1. ligu juniorů, byl však také u toho, když se tehdy neslavně sestoupilo ze 2. ligy mužů. Teď je zpět.

Mužské derby ve stínu boje o přežití

Polovina odehraného ročníku Divize C je za námi a situace mužů není vůbec růžová. Ba co víc, je přímo velmi vážná. Mírné zlepšení může přijít o tomto víkendu. Muži vyráží na venkovní palubovky.

Deset statečných zázrak nesvedlo. Muži se vrátili bez bodů

Dva brankáři a k nim osm bojovníků do pole. Tak vypadalo složení jihlavského mužského týmu, který cestoval ke dvěma velice těžkým duelům na východě Čech.

Nevyšlo to ani s Litomyšlí. Situace mužů je velmi vážná

Stále si to nechtěli připustit. Jenže teď už asi budou muset. Muži FBŠ Jihlava jsou ve velmi vážné situaci. Divizní tabulkou se propadli skoro až na úplné dno.

Muže čeká „parťák z dvojice“. Do Cerekve přijede Litomyšl

V celostátních soutěžích, které se hrají víkendovým způsobem, bývá zvykem, že dvojice obvykle tvoří regionální sousedi či konkurenti. Dvakrát za rok se pak každý účastník může těšit na derby. 

Střelecká mizérie pokračuje. Muži se dostali do vážné situace

Polovina odehraného divizního ročníku se blíží. Situace mužského týmu FBŠ Jihlava se však stále nelepší. Ba naopak začíná pomalu vážná. 

Čtyřbodový domácí víkend mužů. Rozhodly individuální chyby

Posbírat co nejvíce bodů, ideálně všech šest, a odpoutat se z nelichotivé desáté příčky divizní tabulky. S tím cílem vstupovali muži FBŠ Jihlava, elitní klubový celek, do víkendového domácího dvojzápasu. 

Muži se vrátili z východu Čech s prázdnou. Chybí přesnost v zakončení

Zle nedobře vypadají výsledky elitních celků FBŠ Jihlava po uplynulém hracím víkendu.

Prospaný úvod a mizerná koncovka. Muži v poháru smolně skončili

Věděli, o co si hrají. Věděli, kam mohou postoupit. Klíčový zápas přesto nezvládli a letošní pohárová jízda pro ně končí. Muži jihlavského FBŠ podlehli ve čtvrtém pohárovém kole Spartaku Hluk. 

Pohár pokračuje čtvrtým kolem. Přijede divizní Hluk

Pouhé dva dny na odpočinek měli muži FBŠ Jihlava po víkendovém dvojboji v lize. S ohledem na nabitou termínovou listinu přivítají v rámci 4. kola Poháru České pojišťovny soupeře z Hluku netradičně ve středu. 

Mužský víkend za tři body. Výhra nad nováčkem napravila derby

K prvnímu ligovému duelu vstupovali z pozice slušně rozehraného týmu, který v poháru válí. Oproti tomu soupeř prožíval soutěžní premiéru. Jenže liga je jiná soutěž. A říká se, že v derby se veškeré rozdíly smazávají. Platilo to i tentokrát. 

Muži vstupují do ligy. Čeká je derby a nováček

Pro jiné celky jde o soutěžní premiéru, muži už mají letos tři hrací víkendy za sebou. Po třech pohárových kolech, v nichž se svěřencům trenéra Kocourka nadmíru dařilo a dokázali se skrz ně probojovat až do čtvrté pohárové úrovně, je nyní čeká start ligové soutěže. A to hodně atraktivní. 

Vyskočil rozstřílel Prostějov. Mužské pohárové tažení pokračuje

Do Prostějova odjížděli v oslabené sestavě oproti předchozím zápasům, navíc bez hlavního trenéra, který byl v zahraničí. I tak měli jasný cíl v podobě vybojování postupu.

Pohár pokračuje třetím kolem. Muži míří do Prostějova

Pod vedením nového trenéra Lubomíra Kocourka se jim v soutěžních duelech zatím daří. Na úspěšnou bilanci mohou navázat ve třetím pohárovém kole v Prostějově. Muži jihlavského FBŠ prochází letošním Pohárem České pojišťovny jako nůž máslem. 

Pohárová senzace! Muži vyřadili favorizovanou Třebíč

Když se v uplynulé sezoně oba celky utkaly v Divizi C, vždy rozhodovalo domácí prostředí. Vyhrával totiž hostitel. Na konci ročníku byla však situace obou diametrálně odlišná.

Druhé kolo poháru ve znamení derby. Jihlava hostí Třebíč

Pokud by se jednalo o hokej, už dlouho dopředu by se nejen pořadatelská služba připravovala na rizikové utkání. Tak velká rivalita mezi oběma městy panuje.

Muži postupují do 2. kola Poháru České pojišťovny

O víkendu muži odehráli čtyři utkání v rámci 1.kola Poháru České pojišťovny. Žádné velké překvapení na úkor favoritů se nekonalo a tak si muži pohlídali postup spolu s favorizovaným Žďárem.

Soustředění uzavřeli muži duelem s prvoligovými Svitavami

Pětidenní soustředění absolvovalo mužské áčko. V domácím prostředí trenéra Kocourka čekal na kluky náročný trénink, čas ale zbyl i na nezbytný teambuilding.

Lubomír Kocourek: Cílem je konsolidace mužského A-týmu

Ročník 2015/2016 je definitivně minulostí. Nyní se veškeré snažení upíná k přípravám sezóny nové. V plném proudu už je i letní příprava mužského A-týmu FBŠ Jihlava.

Muži poprvé doma bez bodu. V sobotu ztratili čtyřbrankové vedení

Předposlední víkend mužské Divize a duely s Přeloučí a Hradcem Králové. Mužská soutěž díky absence nadstavby, resp. právem účasti pouze pro vítěze, bude nejspíš první odehranou v této sezóně.

Shooters ztratili s rezervou Okříšek a čelo ligy se jim vzdálilo

Shooters na dalším turnaji Ligy Vysočiny nedokázali navázat na plný bodový zisk z poslední turnaje. Právě dvě výhry ve Žďáře n./S. je vrátily zpět do hry, sobotní ztráta je však může nakonec mrzet.

Šest bodů ze Žďáru vrací Shooters do hry!

Poslední turnaje se Shooters příliš nevedlo, lodivod Ondra Trnka povolal posily z "A" týmů mužů i ŽEN a to přineslo sladké plody. Plný bodový zisk vrací muže do bojů o čelo tabulky.

Muži zlomili odpor Pelhřimova až v posledních minutách

V neděli měla DIVIZE mužů na programu vložené kolo, v rámci nalosovaných dvojic se tak střetli muži s rezervou Spartaku Pelhřimov. Znalí poměrů vědí, že na papírové předpoklady se v tomto případě nehraje.

První víkend v novém roce mužům nevyšel podle představ

Jako poslední z kategorií se až třetí lednový víkend poprvé v roce 2016 představilo také mužské áčko. Zatímco v sobotu body zachraňovali muži až v samotném zavěru, v nedělním duelu se jim vzdalovali už od první třetiny.

Shooters po Vánocích hledají lehkost, přesto přivezli další body

Spolu s juinory a dorostenkami čekal i na B-tým mužů ligový turnaj hned první lednový víkend. Nabízíme krátké ohlédnutí za jejich prvním letošním vystoupením.

Sobotní útok muži odrazili, bojovali až do poslední minuty

Víkendové zápasy mužů i žen s sebou nesly příběh "Bitvy o Cerekev". Oba týmy totiž zatím na domácím hřišti neprohrály ligový zápas. Pro muže to po zápasu se Snipers Třebíč platilo i dál.

Z východních Čech se muži poprvé vrátili s prázdnou

První vzdálenější výprava za Divizním florbalem mužům nevyšla podle představ. Uzký kádr a absence několika opor poznamenala víkendové výkony.

Domácí pevnost odolala obléhání Lubné i nájezdu Pirátů

Sobotní duel s Lubnou, ostatně jako celý víkend, poznamenala velká marodka na domácí straně, a tak chyběla hned pětice hráčů.

Muži si připsali další dvě vítězství a dělí se o čelo tabulky

Další hrací víkend má za sebou Divize. Pro naše muže to byl úspěšný a stále se dělí o čelo ligové tabulky. V neděli však museli výsledek zachraňovat v nájezdech.

Muži drží neporazitelnost i po nedělním duelu v Pelhřimově

Vložené 3.kolo měla o víkendu na programu i Divize mužů. Náš "A" tým se vypravil do Pelhřimova a nevrátil se s prázdnou!

Start mužského béčka: Obrat v derby, „desítka“ a shootout

Nejlepším možným způsobem vstoupili muži Florbalové školy Shooters Jihlava B do nového ročníku vysočinské ligy. Horký favorit na prvenství v soutěži vybojoval na „domácím“ turnaji šest bodů, když nejprve přehrál v městském derby SK Jihlava 3:2, a poté deklasoval béčko Bystřice nad Pernštejnem 10:0.

Muži o víkendu nezaváhali. Po Trutnovu odjel s prázdnou i Náchod

Los úvodního víkendu mužské Divize nám přisoudil los téžké soupeře. Druhý Náchod resp. třetí Trutnov minulého ročníku prověřili připravenost našeho týmu.

Fantom Kulhan režíroval obnovenou divizní premiéru

K prvnímu zápasu znovuobnovené premiéry v Divizi vzhlíželi Jihlavané s velkou úctou a touhou vyhrát. Po pohárovém vyřazení od Havlíčkova Brodu si hodlala parta okolo kapitána Horského spravit chuť a zahájit sezónu vítězně.

Pohár České pojišťovny 2015

Muži FBŠ Jihlava se vrací na mapu celostních soutěží. Nový omlazený tým má těžký úkol vrátit Jihlavě bývalou slávu. Ligový Pohár České pojišťovny nabízí ideální prověrku před startem ligy.

"Grande finale" boje o titul pro muže v Přibyslavi

Poslední turnaj, pro někoho teprve, pro jiného konečně. :) Dva zápasy a stále žila teoretická možnost na první místo. Bylo nezbytné naplno bodovat a soupeř musel naopak ztratit.

Zápasový azyl v Třešti přinesl dvě výhry, boj o titul nekončí!

Dva veledůležité zápasy (jiné se už nyní nehrají), sehráli Shooters v Třešťském azylu a natáhli aktuální šňůru vítězství již k číslu šest.

Pro šest bodů se do Třebíče jezdí a s šesti body se i odjíždí

A poslední čtyři zápasy na Shooters čekají. Konec veršování, na úrovni prvního stupně ZŠ. Nutno podotknout, že kdo zápasy v Třebíči neviděl, o hodně věcí přišel.

Výhra, prohra a 100. gól sezóny! Muži dál vedou ligu.

Kolotoč Ligy Vysočiny mužů je neúprosný a po dnešním kole čeká na Shooters už jen osm důležitých zápasů.

Šest bodů - mise splněna, hlásí diář hráčů Shooters

Důležitá dvě vítězství přivezli muži z Přibyslavi. Čelo tabulky je však nebývale vyrovnané a průběžné vedení příliš klidu nenabízí.

Víkendová vítězství a plných 6 bodů vracejí muže do čela ligy!

Dvě výhry, plných 6 bodů při skóre 19:5 = návrat na první místo ligové tabulky. Tak se dá shrnout nedělní zápolení mužů FBŠ Shooters Jihlava při svém domácím představení.

Půlmistrem ligy je Spartak Třebíč, Shooters jen o bod druzí

Z posledních dvou turnajů v Třešti vytěžili muži "Shooters" 9 z 12 bodů. Není to málo, ale právě ztráta tří bodů se sousedem v tabulce, stála Shooters průběžné první místo a v polovině sezóny titul "půlmistra" ligy.
 

Muži se vracejí do čela ligy! Na domácím turnaji nenašli přemožitele.

V azylu sportovní haly v Třešti, dnes hostili muži další turnaj Ligy Vysočiny. Odehráli zde dvě utkání a nenašli přemožitele. Stoprocentní výsledky je vrátily do čela ligové tabulky.

Muži zaváhali a přišli o svou dosavadní neporazitelnost

Další zápasy v rámci 9.kola odehráli muži FBŠ Jihlava o uplynulém víkendu v Třebíči. V cestě za dalšími body jim stál B-tým Okříšek a domácí Snipers Třebíč.

Dvě výhry, dvacet tři branek a čelo ligové tabulky!

Sobotní turnaj v Přibyslavi byl pro jihlavské muže střelecky i výsledkově velmi plodným. Třiadvacet branek a první místo ligové tabulky! Začátek sezóny tak zatím vychází nebývale dobře.

Muži na úvod sezony neprohráli, navíc se blýskli desítkou

Ve stejný den jako prvoligové ženy vstoupili do nového soutěžního ročníku také muži Florbalové školy Jihlava – loni ještě rezervní celek Shooters, účastník ligy Vysočiny. Ti odehráli ve Žďáře nad Sázavou dvě utkání v řadě, s minimální pauzou.
 

Do přípravy vstoupí muži "A" s novým trenérem

Trenér mužů „A“ Kamil Zinek po delší úvaze oznámil nejprve prezidentovi FBŠ Michalovi Peterkovi a následně i vedení klubu svoji rezignaci na pozici trenéra u A týmu mužů.

Banditům brali, bohaté Jaroměři dávali. Že to mělo být jinak ?

Chydým Innebanditům brali, bohatší Jaroměři dávali. Jenže my nemáme bodů nazbyt a ke klidnému závěru letošní vydařené sezóny nám ještě několik výher chybí. Nedělní výhra nám utekla mezi prsty a bohužel i přes herní převahu jsme ji domácí Jaroměři v podstatě darovali.

Vysoká daň za nedisciplinovanost by mohla zamrzet

Neděli na domácí půdě odehráli muži "A" zápas 2.ligy proti Snipers Třebíč. O výsledku utkání rozhodly především branky z přesilových her.

Druholigový víkend s příchutí střeleckého prachu

Sobotu duel s vedoucími Štíry z Českých Budějovic v neděli s předposledními Dačicemi. Dvě utkání, která si byla podobná víc než by se dalo čekat. Rozdílná i podobná zároveň, v každém případě obě byla překvapivá.

 

S Tomášem Paulem nejen o Bundeslize

Představujeme další hvězdu druhé ligy: Tomáš Paul letos vede kanadské bodování Jihlavy a je ústřední postavou svého týmu. Loni odehrál sezónu za Bundesligový UHC Döbeln. Ochotně nám odpověděl na naše otázky, a blíže přiblížil, co mu jeho německé působení dalo a jak na něj vzpomíná.

300: Bitev v Jihlavě

Před dnešním utkáním 2.ligy mužů jsme měli milou příležitost pogratulovat Láďovi Brožovi #55 k úctyhodnému počtu 300 odehraných utkání v jihlavských barvách!

Stará láska nerezaví, odchovanec Daněk se vrátil

Odchovanec klubu a jeden z největších srdcařů, který se netají svou láskou k městu, v němž vyrůstal, se vrátil. Po angažmá v Liberci, kde okusil, jak chutná mužská extraliga, a sezoně v Pardubicích, kde bojoval o postup do nejvyšší soutěže, se vrátil, aby pomohl svým kamarádům k postupu. 

Zde můžete zhlédnout jeho profil, v němž vám přiblíží svou minulost, současnost i budoucnost.

Kapitán u zpovědi

Mužské áčko, nováček 2. ligy mužů, divize III, si zatím vede nadmíru dobře. Průběžná třetí příčka a těsný kontakt se špičkou podtrhuje dobrou atmosféru, která v elitním týmu FBŠ panuje. Jedním z těch, kdo se o toto tabulkové postavení stará, je i kapitán Ivoš Varhaník. Vyzpovídali jsme ho a tady najdete jeho odpovědi.

Áčko v plné parádě i s Jelínkem

Focení elitních týmů se pochopitelně týká i mužské části klubu. Ta se tak postavila před objektiv fotografa, aby směle konkurovala svým ženským protějškům. Přítomen byl i další navrátilec, exliberecký Jan Jelínek. Jak fotografování dopadlo, na to se podívejte zdeRozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Spouštíme přihlašování na soustředění ve Svitavách!

Ve druhé části letní přípravy se opět vydáme na společné soustředění. To se bude konat stejně jako v ...
Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

Muži v Třeboni bohatým brali a chudým dávali

V sobotu se náš mužský tým představil ve sportovní hale v Třeboni, kde je čekal souboj s rezervním tý ...
Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Junioři na domácím hřišti bez zaváhání

Poslední únorová sobota nabídla další dvě utkání našeho juniorského týmu, ...
Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

Junioři přivezli další body, ale nezvládli souboj o druhé místo

V neděli 3. února se juniorský tým vydal k dalším ligovým utkáním do Žďáru nad Sá ...
Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Dorostenky přidaly 2 výhry a slaví pátý titul v řadě! Čekají na předkolo MČR.

Letošní nebývale vyrovnanou Ligu dorostenek ovládly naše holky. Na posledním turnaji první tři t&yacu ...
Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Premiéra v Novém Veselí se juniorkám povedla!

Juniorky porazily Hradec Králové a navázaly na povedený florbalový víkend v Novém Veselí. Trad ...
Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Brněnské dvojí derby za šest a zimní pauza na 5.místě!

Poslední dvě utkání 1.ligy juniorek před vánoční pauzou přineslo dvojí brněnské derby. Juniorky obě o ...
Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Juniorky dovezly ze severozápadu 6 bodů a stoupají tabulkou 1.ligy!

Náročný víkend mají za sebou naše juniorky. Poslední dvě utkání před začátkem Mistrovst ...
Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Z Ostravy přivezly juniorky cenné zkušenosti i větší sebedůvěru!

Další prvoligový víkend mají za sebou juniorky. Dlouhá cesta do Ostravy, těžké utkání s ...
Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Rozpis tréninků pro jarní část sezony

Téměř všechny naše kategorie již mají svá poslední ligová utkání odehrány, co ...

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Rodičovské schůzky a jejich harmonogram

Na konci dubna čekají vybrané kategorie tradiční rodičovské schůzky. Níže naleznete jejich harmonogram a zár ...
Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

Starší žáci odehráli poslední turnaj, v dubnu si zahrají o Pohár hejtmana!

V neděli odehráli starší žáci v Třebíči poslední ligový turnaj, nyní je čeká nadstavbov ...
Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Úspěšné turnaje kluků, vydařená premiéra dresů pro elévky

Naše víkendy jsou již tradičně plné dětských turnajů. I tentokrát tomu nebylo jinak, hned šestice tým ...
Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

Rozvrh tréninků během jarních prázdnin

V termínu od 4. do 8. března mají děti na Vysočině vyhlášeny jarní prázdniny. Připomínáme, že ...

  Zabezpečeno - SSL certifikát AlpiroSSL
  Positive SSL

  Florbalová škola Jihlava, z.s.
  Pávov 123, 586 02 Jihlava
  IČO: 26987121

  © 2016 - 2020 | Všechna práva vyhrazena
  Přebírání obsahu je dovoleno pouze s písemným souhlasem autorů.